Z miłości do malin i naturalnej słodkości

wiosnaWiosna to wspaniały czas kiedy cała roślinność budzi się do życia. Chętnie wychodzimy na zewnątrz i uprawiamy różnorakie aktywności. Po zimowym letargu jesteśmy spragnieni ciepła, słońca i oczywiście wyjątkowych smakołyków w postaci owoców i warzyw.

Jednym z najpopularniejszych i uwielbianych przez każdego owoców są maliny. Są to owoce krzewu malinowego o czerwonej barwie. Maliny oprócz charakterystycznego słodkiego smaku dostarczają wielu właściwości leczniczych i pro zdrowotnych.
Niestety jednak okres zbioru malin to przełom lipca i sierpnia. Jest jednak sposób by umilić sobie czas oczekiwania na pierwsze owoce, nie rezygnując z fantastycznego smaku malin oraz ich właściwości. Mianowicie na koniec maja przypada czas kwitnienia malin kiedy to pracowite pszczoły zbierają nektar tworząc przy tym fantastyczny miód malinowy.

Miód z kwiatów malin, podobnie jak owoce, jest bardzo słodki ale posiada także lekką nutę kwaskową. Jego barwa to niezwykle jasny, złocisty kolor, który po skrystalizowaniu przechodzi niemalże w kolor biały. Warto zaznaczyć, iż proces krystalizacji, z uwagi na dużą zawartość glukozy przy tym rodzaju miodu postępuje niezwykle szybko. Miód malinowy ma niezwykle ciekawy, charakterystyczny zapach, który zapada głęboko w pamięć.

Miód podobniejak każdy produkt pszczeli cechuje się właściwościami prozdrowotnymi co w połączeniu z nektarem i pyłkiem kwiatów malin potęguje jego działanie lecznicze. Miód malinowy stosuje się podczas infekcji górnych dróg oddechowych. Działa on przeciwgorączkowo i przeciwbakteryjnie. Warto podkreślić, iż z uwagi na swój skład posiada on bardzo dużą przyswajalność dla ludzkiego organizmu.

Niestety z uwagi na wyjątkowe właściwości tego miodu oraz fakt, iż ciężko go pozyskać na rynku dostępnych jest wiele fałszywych miodów malinowych. Aby ustrzec się przed zakupem takiego produktu należy miód kupić bezpośrednio u pszczelarza (najlepiej takiego który faktycznie w okolicy ma uprawę malin) lub skorzystać ze sprawdzonego sklepu internetowego. Uwaga! Najczęściej zafałszowane miody można spotkać na targach, rynkach i przydrożnych straganach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =