Brytfanna – dla wygody, dla zdrowia

brytfannaJednym z najważniejszych elementów zdrowego życia jest zbilansowany sposób odżywiania. Świadomie wybrany styl odżywiania wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także na kontakty społeczne i inne sfery życia.

Czym charakteryzuje się zdrowa dieta?

– złożona jest z potraw przygotowanych ze składników możliwie jak najmniej przetworzonych
– zawiera dużo warzyw i owoców
– tworzą ją potrawy przygotowane w sposób, który nie szkodzi naszemu zdrowiu.

Proste składniki – więcej zdrowia

Jakie składniki gwarantują zdrowy i pełnowartościowy posiłek? Takie, które zawierają jak najmniej szkodliwych dodatków, sztucznych wypełniaczy czy konserwantów. Ważne jest nie tylko to, by wybierać warzywa i owoce z naturalnych upraw, czy chleb bez tzw. polepszaczy, ale także by unikać gotowych potraw zawierających często mnóstwo sztucznych dodatków. Potrawy przyrządzone z tak dobranych składników będą nie tylko odpowiednie dla naszego zdrowia, ale także smaczne.

Warzywa i owoce – bez tego ani rusz

Warzywa i owoce to najważniejsze elementy naszego pożywienia. Dostarczają witamin, składników odżywczych i niezbędnego błonnika. W połączeniu z kaszami czy ryżem pozwolą stworzyć smaczne i odpowiednio zbilansowane posiłki.

Jak to zrobić? Zrób to dobrze!

Równie ważny jak dobór odpowiednich składników jest sposób przygotowania potraw. Wiele osób lubi potrawy smażone. Dają one potrawom przyjemną chrupkość. Nie jest to jednak najzdrowszy sposób przyrządzania posiłków. Dla naszego zdrowia bardziej korzystne jest gotowanie – tradycyjne w wodzie lub na parze. Popularną i tradycyjną metodą obróbki termicznej jest duszenie potraw. Do tego celu najlepiej nadaje się brytfanna z pokrywką. Duży wybór brytfann i naczyń do gotowania potraw oferuje strona internetowa europ24.pl. Odpowiednio dobrany sprzęt, np. brytfanna wykonana z aluminium pokryta marmurową powłoką pozwoli przyrządzić potrawę w odpowiedniej temperaturze bez ryzyka przypalenia. Należy także zwrócić uwagę na dno – musi być odpowiednio grube, by naczynie równomiernie się rozgrzewało. Dzięki temu duszone pod przykryciem warzywa nabiorą cudownej miękkości, a jednocześnie pozostaną jędrne i pełne smaku. Unosząca się pod przykryciem para w połączeniu z dodatkiem ulubionych przypraw sprawi, że danie będzie wyjątkowo aromatyczne. Dostępne na stronie europ24.pl naczynia dostosowane są do wszystkich rodzajów kuchenek, także indukcyjnych. Zakup dobrej jakości brytfanny będzie doskonałą inwestycją w zdrowie i samopoczucie całej rodziny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 14 =