Co oferują sklepy ekologiczne

eko-sklepPodstawową ofertą jest oczywiście certyfikowana żywność ekologiczna. Jest ona specjalnie oznakowana (listek z gwiazdek na zielonym polu). To żywność najwyższej jakości w 95 procentach wyprodukowana w sposób naturalny. Nie zawiera żadnych środków chemicznych, konserwowana jest również w sposób naturalny. Jest to żywność droższa, ponieważ jej produkcja jest dłuższa (zwierzęta, drób dłużej rosną na paszach naturalnych) oraz bardzo pracochłonna.

Drugą grupą żywności jest zdrowa żywność, ale bez certyfikatu. Sklep ekologiczny współpracuje często z grupą kilku zaufanych i sprawdzonych rolników, którzy dostarczają najczęściej warzywa i owoce z własnych gospodarstw. Nie używają oni nawozów sztucznych i nie stosują oprysków.

Niektóre sklepy oferują także swoim klientom gotowe dania domowej produkcji z produktów naturalnych, jak pierogi, uszka, krokiety, naleśniki. To oczywiście propozycja dla bardzo zabieganych klientów i zwolenników domowych smaków.

Znaczącą pozycję wśród artykułów żywnościowych stanowią produkty dla diabetyków, alergików, produkty bezglutenowe i niskobiałkowe. Ich wybór jest znacznie większy niż w tradycyjnych sklepach spożywczych i super marketach.

A co poza żywnością?

Oczywiście szeroki wybór ziół i to nie tylko z polskich łąk. Znajdziemy wiele egzotycznych roślin o różnorodnych właściwościach zdrowotnych. Do wyboru mamy także gotowe suplementy diet opracowane wyłącznie na produktach naturalnych. Mamy pewność, że prawidłowo stosowane nie wywołają skutków ubocznych.

Sklep Eko to także miejsce, gdzie znajdziemy naturalne środki higieniczne (mydła, szampony, balsamy, toniki itd.), kosmetyki naturalne. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo dobre, ponieważ nie wywołują odczynów alergicznych. Podobnie jak oferowane środki czystości. Cena tych środków wydaje się bardzo wysoka, ale ponieważ ich wydajność jest bardzo duża (używamy ich w znacznie mniejszych ilościach) to per saldo ceny są porównywalne ze środkami produkowanymi na bazie środków chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =