Czas na ewolucję myślenia

mglawica

Czy jesteś pewien, że wiesz, w jaki sposób powstał świat i skąd wzięli się ludzie, kosmos, gwiazdy, Ziemia? Naukowcy lubią przedstawiać pewne teorie jako ostateczną, niepodważalną prawdę, nawet jeśli nie mają wystarczającej ilości dowodów na potwierdzenie swojej tezy lub, co gorsza, nawet jeśli zebrane przez nich nowe dane przeczą stanowi dotychczasowej wiedzy. Oznaczałoby to bowiem, że się mylą, a wyznawane przez nich poglądy, zdobyte nagrody i wyrażone wobec nich wyrazy uznania są bezpodstawne i niezasłużone. Nikt z nas nie lubi przecież przyznawać się do błędu.

Oznaczałoby to bowiem, że się mylą, a wyznawane przez nich poglądy, zdobyte nagrody i wyrażone wobec nich wyrazy uznania są bezpodstawne i niezasłużone. Nikt z nas nie lubi przecież przyznawać się do błędu.

Dlatego zamiast zdawać się na innych, zacznij szukać i zadawać pytania, a być może odkryjesz fakty, o których dotychczas zupełnie nie wiedziałeś! Pamiętaj, że zawsze warto zdobywać wiedzę z różnych źródeł, konfrontować ze sobą sprzeczne poglądy i dopiero po zapoznaniu się z nimi dokonywać wyboru co do tego, co uznajemy za prawdę. Wielu informacji przekazywanych nam przez nasz system nauczania w ogóle nie kwestionujemy, gdyż po prostu zostają nam podane jako fakty. Ale czy rzeczywiście są to fakty?

Najlepszy przykład stanowić może teoria ewolucji. Zarówno szkoła, jak i media, nasi rodzice, czy też szeroko pojęta kultura propagują wersję, zgodnie z którą ewolucja jest potwierdzonym zjawiskiem i nie istnieją inne możliwe tłumaczenia wyjaśniające sposób powstania wszechświata i organizmów. Jednak czy jest to prawda? Jest wielu naukowców, którzy opierając się na wynikach badań, dostrzegają, że tak naprawdę badania te nie zgadzają się z teorią ewolucji, dlatego wnioskują, że zarówno kosmos, jak i nasze istnienie nie mogą być dziełem przypadku. Według nich zgromadzone dane zaprzeczają prezentowanej przez Darwina teorii, zgodnie z którą wszystko na świecie jest rezultatem zrządzania losu i powstało pod wpływem działania czasu.

Jeśli więc od dawna bezskutecznie poszukujesz odpowiedzi na pytania, jak i dlaczego powstali ludzie lub czujesz, że w teorii ewolucji nie wszystko do siebie pasuje, warto byś zapoznał się z koncepcją Inteligentnego Projektu. Dzięki niej poznasz nowe, dotychczas nieznane ci przesłanki, które być może zupełnie odmienią twój światopogląd i sprawią, że wreszcie poczujesz, że twoje życie nabrało sensu. Zajrzyj więc koniecznie na ewolucjamyslenia.pl i dowiedz się, dlaczego najnowsze badania DNA mogą dowodzić, że wszystkie znane nam dotychczas organizmy rozwinęły się w ciągu ostatnich 200 tysięcy lat, a nie milionów, jak dotychczas zakładali naukowcy, lub dlaczego Homo floresiensis uznany przez niektórych badaczy za jeden z dowodów na działanie ewolucji po prostu cierpiał na niedobór jodu.

Czas na ewolucję w myśleniu!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =