Czy da się szybko zrzucić brzuch?

slimming scales health lifestyle 2728331Dodatkowe kilogramy nie stanowią powodu do radości, jednak wzbudzają szczególną irytację wtedy, gdy uwidaczniają się w określonych partiach ciała. Jedną z nich jest brzuch, który szybko zwraca na siebie uwagę innych, a nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, która się na nim znajduje jest źródłem kompleksów wielu kobiet i mężczyzn. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przeszukuje Internet aby zdobyć odpowiedź na pytanie, czy da się szybko wyszczuplić brzuch?

Zauważalnie zmniejszyć obwód w pasie

Nie istnieją żadne magiczne sztuczki, które bez ingerencji chirurgicznej pozwolą nam pozbyć się fałdek na brzuchu. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe. Sekret tkwi w motywacji do działania oraz w byciu konsekwentnym. Aby odnieść zamierzony cel należy zdrowo się odżywiać, uwzględniając przy tym deficyt kaloryczny oraz dbać o stosowną ilość aktywności fizycznej, nacisk kładąc na ćwiczenia skupiające się na modelowaniu brzucha. Pod pojęciem deficytu kalorycznego rozumiemy różnicę między tym, ile kalorii potrzebujemy, a tym, ile ich przyjmujemy. Zjadając ich mniej, tracimy masę ciała. To bardzo proste, jednak aby zadziałało, musimy właściwie obliczyć nasze zapotrzebowanie energetyczne. W tym celu warto skorzystać z jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów online, lub ze wzoru. Miejmy na uwadze to, by deficyt kaloryczny nie był zbyt duży. Szacuje się, że nie powinien przekraczać 300 kalorii u osób o niskiej aktywności ruchowej i 1000 kalorii u tych, którzy często uprawiają sport. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć między innymi na stronie internetowej https://pomocnikodchudzania.pl/jak-zrzucic-brzuch/. Warto wyeliminować z jadłospisu wszelkie produkty, które mogą powodować wzdęcia i zastanowić się, czy duży brzuch nie jest wynikiem ich nadmiernego spożycia. Wtedy rezultaty podjętych kroków będą właściwie natychmiastowe. Ograniczmy również alkohol lub całkowicie z niego zrezygnujmy.

Szybkie i skuteczne modelowanie sylwetki

Odpowiednia dieta to połowa sukcesu. Dopiero po jej wdrożeniu przychodzi czas na wysiłek fizyczny. Aby rezultaty były najlepsze, postawmy na trening całego ciała 3 do 5 razy w tygodniu, przynajmniej pół godziny poświęcając na wykonywanie ćwiczeń na płaski brzuch. Godne polecenia są zwłaszcza brzuszki z wymachami oraz skrętem tułowia, a także gotowe plany treningowe takie jak aerobiczna 6 Weidera. Dbajmy o nawodnienie i pijmy między 2 a 3 litry wody dziennie. Ma to ogromny wpływ na przemianę materii. To, jak szybko zrzucimy brzuch w dużej mierze zależy od tego, jak duży on jest. Szacuje się, że utrata 4 kilogramów miesięcznie to optymalne tempo chudnięcia, dlatego efekty naszych działań możemy dostrzec już po kilku tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + siedemnaście =