Czym jest dieta pudełkowa?

vegeDieta pudełkowa, zwana inaczej cateringiem dietetycznym, cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem.

Dieta pudełkowa to sposób żywienia idealny dla osób, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia (i przez to na przykład schudnąć), ale z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na samodzielne przygotowywanie posiłków. Przyczyny tego są różne. Może to być po prostu brak czasu na zajmowanie się tym lub niedostateczna wiedza na temat sposobów żywieniowych. Czasem jest to też po prostu brak chęci na zmianę swojego stylu życia. Naprzeciw tym problemom wychodzą firmy, których branża to tak zwany catering dietetyczny.

W praktyce dietę pudełkową możemy opisać w kilku podpunktach:

  • biorąc pod uwagę nasz dotychczasowy tryb życia i cel, który chcemy osiągnąć, dietetyk wybiera i rozpisuje dla nas indywidualny plan żywieniowy,
  • po konsultacji z dietetykiem, kucharz przygotowuje posiłki, które dostarczane są pod wskazany adres,
  • codziennie rano otrzymujemy zapakowane w pudełka posiłki przeznaczone na cały dzień.

Korzystając z tego typu diety nie musimy poświęcać czasu na gotowanie. Z naszej głowy spada również obowiązek robienia zakupów oraz martwienia się o jakość czy odpowiednią wartość kaloryczną kupowanych produktów. Przy dokładnym stosowaniu się do zalecanej diety możemy uzyskać naprawdę korzystne wyniki.

Dieta pudełkowa ma rzeczywiście dużo zalet. Jest idealną opcją dla osób, które nie mają doświadczenia w gotowaniu, nie wiedzą jak się za nie zabrać, cenią sobie wygodę, a ze względu na pracę lub szkołę często jedzą poza domem, przez co nie mają czasu na przygotowywanie dań. To przede wszystkim doskonała propozycja dla osób, które chcą schudnąć, a przy tym nie przejmować się liczeniem kalorii i nie zgłębiać tajników odchudzania. To również dobry start dla tych, którzy pragną nauczyć się jeść zdrowo.

Firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym posiadają szeroki zakres wiedzy na temat zdrowego żywienia. Jedną z nich jest firma pogotowiekulinarne.com. Zamawianą przez taką firmę dietę można z powodzeniem dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb. Posiłki są smaczne i przygotowywane z dobrej jakości produktów. Niezdecydowani mogą zamówić zestaw próbny o kaloryczności 1200kcal w wersji mięsnej lub semiwegetariańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 1 =