Czym jest kriolipoliza?
W walce o idealną sylwetkę potrafimy poświęcić wiele. Która z nas nie stosowała diety i wyciskała siódmych potów na siłowni? Chyba większość z nas miała w swoim życiu podobny epizod. Efekty bywały różne. Na szczęście medycyna opracowała metodę, która jest doskonałą alternatywą dla wysiłku fizycznego. Sprawdź, czym jest kriolipoliza.
Pod tajemniczym hasłem „kriolipoliza” kryje się nieinwazyjny sposób usuwania zbędnego tłuszczu. Podczas takiego zabiegu dochodzi do zassania i zamrożenia fałdki tkanki tłuszczowej, której chcesz się pozbyć. Dzięki temu wymodelujesz swoją sylwetkę i stracisz kilka centymetrów, np. w talii.
Zamrożenie tkanki tłuszczowej
Metoda, która polega na „wychłodzeniu” tłuszczu. Brzmi jak bajka, prawda? Tak właśnie działa kriolipoliza. Specjalne urządzenie wymraża lipidy, które znajdują się w tkance tłuszczowej. W ten sposób ze staniu ciekłego przechodzą w stały, dzięki czemu zostają usunięte na zawsze i nie podlegają rekonstrukcji. Poddając się zabiegowi, możesz być pewna, że przynosi on długotrwałe efekty.
Efekty widać gołym okiem
Pierwszą różnicę zobaczysz już po kilku godzinach. Tak! Dobrze przeczytałaś. Skóra będzie gładsza, jędrniejsza i nieco wysmuklona. Im więcej czasu minie od zabiegu, tym większą różnicę zauważysz.
To metoda, która nadaje się dla osób, które chcą nieco wyszczuplić niektóre części swojego ciała. Sprawdza się również w miejscach, które normalnie trudno odchudzić. Czyli:
- Okolice kolan
- Dolna część pleców
Jeśli Twoją największą bolączką jest cellulit, ten zabieg również jest dla Ciebie. Już po pierwszej sesji typowa „skórka pomarańczy” zmniejszy się, a z czasem będzie zanikać.
Kiedy można ją stosować?
Wymrażanie tkanki tłuszczowej stosowane jest niemal na każdą część ciała. Najczęściej są to:
- Pośladki (zarówno wewnętrzna jak i wewnętrzna strona)
- Uda
- Brzuch
- „Boczki”
- Łydki
- Ramiona
Metodę chłodzenia można powtarzać. Zwykle zaleca się przerwę od 4 do 6 tygodni. Jeśli myślisz o tym, aby inną część ciała poddać mrożeniu, niż za pierwszym razem, wówczas możesz odczekać tylko 2 tygodnie.
Przeciwwskazania
Zabieg wymrażania tkanki tłuszczowej nie jest dla wszystkich. Choć nie ma tu znaczenia wiek, ani typ skóry, mogą przeszkodzić Ci inne czynniki.
Kiedy nie możesz zastosować zabiegu?
- Gdy jesteś nadwrażliwa na zimno
- Jesteś w ciąży
- Masz menstruację
- Na Twoim ciele pojawiły się rany bądź silne problemy skórne
- Masz problemy z nerkami, sercem lub wątrobą