Dbajmy o przyrodę

Troska o środowisko, powinna być dla nas sprawą priorytetową. To niezwykle istotne, bo patrząc na to, jak wielkie spustoszenia w przyrodzie uczynił człowiek i jak wiele katastrof ekologicznych wywołało nasze lekkomyślne zachowanie, grozi nam niezwykłe niebezpieczeństwo. Ocieplenie klimatu, to tylko jeden z problemów, z którymi boryka się człowiek, a które są efektem naszych zaniedbań i katastrofalnych dla środowiska posunięć.

Dlatego konieczne jest, by zacząć dbać o środowisko od własnego podwórka. W jaki sposób? Zacznijmy chociażby od segregowania odpadów. Zatroszczmy się też o nasze otoczenie, nie wyrzucając śmieci gdzie popadnie. Brzmi banalnie? Być może, niestety ciągle jest to nasza ogromna bolączka…

Na szczęście wiele w ostatnich latach zaczęło się zmieniać pod tym względem. Jesteśmy coraz bardziej otwarci na pomysły ekologów, zaczynamy troszczyć się o nasze otoczenie. Świadczy o tym chociażby rokrocznie organizowana akcja sprzątania świata.
Dla przykładu: akcja sprzątanie świata we Wrocławiu z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Co roku Wrocławianie chętnie włączają się do organizowanej ekologicznej misji i imprezy w jednym, chętnie oczyszczając miasto z wszelkich nieczystości. Ważne jednak, by akcja ta nie była jednorazowa, a zakorzeniła się w nas, a sprzątanie stało się naszym nawykiem i potrzebą wynikającą ze świadomości w dziedzinie ekologii.
To tak niewielki wysiłek, a tak wielki daje efekt! Bądźmy więc świadomymi obywatelami, którzy za zacną rzecz uznają sprzątanie po sobie i cenią sobie czyste otoczenie.

Dbające o przyrodę przedszkole Kulka w Komornikach.

Comments are closed.