Dieta z pudełka, czyli zdrowie na wyciągnięcie ręki

tapeWspółczesność stawia przed nami szereg wyzwań i oczekiwań, którym nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać. A przynajmniej nie bez wyrzeczeń i rezygnacji z pomniejszych aspektów składających się dotychczas na naszą codzienność.

Z jednej strony powinniśmy być wykwalifikowanymi specjalistami w danej dziedzinie, a przy okazji dobrymi gospodyniami domowymi, zaradnymi panami domu i wzorowymi rodzicami, nie zapominając z drugiej strony o samorozwoju, dbaniu o zdrowie i czas dla siebie. Natłok zadań często sprawia, że po jakimś czasie zwyczajnie wypalamy się, tracąc motywację do działania. Pracujemy więcej kosztem zdrowia lub przedkładamy życie rodzinne nad własne hobby i zainteresowania.

Jednak z pomocą mogą przyjść nam pojawiające się coraz to nowsze usługi, dzięki którym możemy zaoszczędzić czas, nie rezygnując z tego, co dla nas ważne. Pewnym novum na rynku usług gastronomicznych, które zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, jest dieta pudełkowa. Początkowo z tego typu rozwiązania mogli skorzystać jedynie mieszkańcy dużych aglomeracji. Teraz jednak, wraz ze wzrostem popularności, catering dietetyczny pojawia się także w mniejszych miejscowościach.

Usługa ta polega na regularnym dostarczaniu nam przez firmy cateringowe gotowych potraw na cały dzień. Posiłki trafiają do nas właściwie już gotowe do spożycia, czasami jedynie wymagające spędzenia kilku minut w kuchence mikrofalowej. Istotną kwestią jest również to, że sami mamy wpływ na to, co finalnie trafia na nasz talerz. Możemy wybrać zarówno dzienną kaloryczność, jak i rodzaj diety uwzględniając uwarunkowania zdrowotne, alergie czy konieczność eliminacji poszczególnych produktów z powodu chorób autoimmunologicznych lub nietolerancji pokarmowych. To właśnie wygoda i możliwość dostosowania wybranej usługi do naszych preferencji i potrzeb sprawia, że dieta z dostawą pod nasze drzwi zyskuje na popularności. Umożliwia nam ona dbanie o sylwetkę i wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami bez konieczności spędzania długich godzin w kuchni.

Zanim jednak zdecydujemy się na catering dietetyczny musimy jasno określić nasze oczekiwania oraz prowadzony tryb życia. Istotną informacją, którą powinniśmy przekazać firmie decydując się na jej usługi, jest nie tylko preferowana kaloryczność potraw, ale również ich rodzaj, uwzględniając wspomniane alergie pokarmowe oraz choroby (m.in. cukrzycę, insulinooporność, niedoczynność tarczycy, zespół metaboliczny etc.). Drugą kwestią, którą warto omówić przed podjęciem współpracy, jest sposób dostarczania nam posiłków. Zamówienia takie mogą być realizowane np. dzień wcześniej, abyśmy rano mogli od razu sięgnąć po przygotowane dla nas śniadanie. Możemy również zdecydować się na dostawę w godzinach porannych do naszego domu lub nawet miejsca pracy.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które rozważają catering do domu, jest zakup oferowanego przez firmy pakietu próbnego. W jego ramach możemy przez kilka dni testować usługę sprawdzając, czy rzeczywiście taka forma diety nam odpowiada i ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − sześć =