Eko Chatka

Powstaje w Polsce innowacyjny projekt ekologicznego hotelu o wdzięcznej nazwie Eko Chatka. Projekt

Eco Chatka

Kolarbyn (Szwecja), czyli najbardziej pierwotny hotel w tym kraju.

zakłada postawienie kilku ekologicznych chatek w środku lasu i wynajmowania ich gościom, chętnym do odpoczynku od miejskiego zgiełku i hałasu. Chatki mają mieć przeszklone ściany, tak aby wypoczywająca osoba mogła oglądać las cały czas, bez względu na pogodę. Jest to bardzo dobry pomysł, gdyż gdyby w czasie pobytu doszło do ulewy, wówczas gość po prostu siedziałby w ciasnej chatce, nie mając w sumie żadnej większej przyjemności z pobytu. Chatki z pozoru wyglądają na prymitywne, jednak w środku mają mieć wygodne i szerokie łóżka, oraz prosty w obsłudze piecyk. Zakłada się, że będą funkcjonować przez cały rok. Zakłada się, że noc w chatce będzie wynosić 60-90zł. Budowę chatek planuje się rozwijać, tak aby stały w całej Polsce od morza aż po góry. Oczywiście cała chatka zostanie zbudowana z naturalnych surowców, takich jak drewno, kamienie, rośliny na dachu oraz naturalne sienniki. Pierwsza chatka stanie w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego już w ten weekend majowy. Warto się zastanowić nad możliwością wypoczynku na pełnym łonie natury.

polska ekochatkaNa początku 2014 roku został przeprowadzony crowd-founding celem zbudowania pierwszej chatki. Obecnie do niej i do kolejnych spółdzielczych lokalizacji mają dostęp jej fundatorzy.
Żeby jednak grono użytkowników mogło rosną a sieć chatek się rozwijać inicjatorzy pomysłu postawili jedną chatkę poza systemem i nazwali ją Budką. Jest ona podobnie wyposażona jak chatki normalne (łóżka, kominek, czajnik, kuchenka, kubki) ale nie jest zaszyta w całkowicie ukrytej ostoi i jest odrobinę większa (2+2 miejsca a nie 2+1). Może do niej przyjechać każdy, po wcześniejszym umówieniu się. Pierwsza doba kosztuje 110 zł każda następna 80 zł (za całość).
Budka zlokalizowana jest na terenie Bazy Pod Lasem (podlasem.org).
Umawiamy się wysyłając wiadomość przez www.facebook.com/ekochatka.

Comments are closed.