Ekologia i wolontariat

koszJaką Ziemię zostawimy następnym pokoleniom?

Dzisiaj stan naszej planety jest w opłakanej kondycji, dlatego też każda osoba świadoma zbliżających się zagrożeń związanych z ociepleniem klimatu i tonami śmieci zanieczyszczającymi nasze oceany, lasy i ulice miast musi zacząć działać! Niestety, skoncentrowanie się jedynie na naszym najbliższym otoczeniu nie jest już wystarczające, by uchronić Ziemię przed katastrofą ekologiczną. Segregowanie domowych odpadów, rezygnacja z plastykowych opakowań, czy zamiana samochodu na rower są właściwymi decyzjami podejmowanymi każdego dnia, ale jeśli nie jest nam obojętny stan środowiska, w którym będą żyły nasze wnuki i ich potomkowie, to musimy podjąć się też bardziej zorganizowanych akcji.

Ziemia potrzebuje wolontariuszy

Aby udało się osiągnięcie celu, jakim jest doprowadzenie naszego otoczenia do stanu, który zapewni bezpieczną i zdrową przyszłość następnym pokoleniom, to potrzebne jest uczestnictwo osób dobrej woli, którzy są gotowi na poświęcenie cennych chwil swojego czasu wolnego na wspólną pracę prowadzącą do poprawy środowiska naturalnego. Obecnie coraz modniejsze stają się lokalnie organizowane akcje zbierania śmieci z okolicznych terenów. Często szkoły angażują swoich uczniów do uczestnictwa w na przykład Dniu Ziemi, młode osoby mają dzięki temu możliwość podniesienia poziomu swojej edukacji ekologicznej i własnoręcznego wpływu na kondycję planety.

Osiągnięcie celu wymaga wspólnej pracy wielu osób!

Ważny jest fakt, że wiele instytucji publicznych, szkól oraz prywatnych przedsiębiorstw bierze udział w wydarzeniach proekologicznych. Angażując wielu wolontariuszy, którym leży na sercu dobro naszej planety tworzą struktury, które polepszają jakość życia na Ziemi. Zachęcamy do brania udziału w takich wydarzeniach.

Szczegóły na https://pl.coca-colahellenic.com/pl/nasze-historie/sprzątanie-świata-z-wolontariuszami-firm-systemu-coca-cola/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − cztery =