Jak zadbać o czystość w kuchni w ekologiczny sposób?

środki czystościKuchnia to pomieszczenie, gdzie przygotowuje się i spożywa posiłki. Ze względu na to bardzo istotne jest jej regularne czyszczenie, aby była bezpiecznym i zdrowym miejscem, bez zanieczyszczeń, bakterii i pleśni. Dowiedz się, jak sprawić, by kuchnia lśniła bez konieczności używanie mocnej chemii.

Skuteczna chemia czy łagodne eko rozwiązanie?

Kilka lat temu bardzo trudno było znaleźć efektywny środek do czyszczenia kuchni ze składem bezpiecznym dla środowiska. Dostępne były preparaty o silnej skuteczności, jednak zawierające toksyczną i groźną dla zdrowia chemię lub łagodne preparaty bazujące na sodzie, lub occie, ale z marną efektywnością. Na szczęście czasy się zmieniają i obecnie na rynku znajdziemy mocno rozszerzoną ofertę bio środków czystości, które łączą w sobie zarówno wysoką skuteczność, jak i neutralne dla człowieka składniki.

Ekologiczne środki czystości Biostar to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na utrzymaniu domu bez chemii. Zaletą naturalnych środków do mycia jest także ich niska cena. Często środki, które powszechnie znajdziemy w sklepach, posiadają negatywnie wpływający na środowisko skład.

Jak utrzymać porządek w kuchni?

Istotne jest, aby pamiętać o czyszczeniu podstawowych miejsc, które wpływają na utrzymanie odpowiedniej higieny w miejscu spożywania i przygotowywania potraw. Można starannie domywać kuchenkę, lodówkę czy okap i mikrofalówkę, a nie zwracać uwagi na te kluczowe kwestie, do których należą:

● Zasada ,,góra-dół” – kuchnię należy czyścić się od najwyższych szafek aż po podłogę – taki sposób ułatwi starcie strącanego niżej kurzu. Odwrócenie tej metody nie zagwarantuje dużej skuteczności utrzymywania higieny.

● Częste opróżnianie kosza – aby uniknąć w kuchni gromadzenia się bakterii i owadów, warto systematycznie wyrzucać śmieci. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie segregacji.

● Chowanie owoców – nie zostawiajmy przekrojonych owoców na stole lub szafkach i pamiętajmy o wycieraniu plam z soku czy innych słodkich produktów. W innym wypadku w kuchni mogą pojawiać się owady i muszki owocówki.

● Wykorzystywanie i pranie ściereczek – ręczniki papierowe i ściereczki to produkty, które warto trzymać w kuchni pod ręką, dzięki temu mamy możliwość szybkiego przetarcia nieczystości, które w miejscu, gdzie przyrządza się potrawy, są na porządku dziennym. Należy pamiętać, że każda ściereczka powinna być stosowana w innym celu – ściereczką, którą wycieramy naczynia, nie powinnyśmy przecierać szafek. Systematyczne pranie ściereczek w wysokich temperaturach zniweluje groźne bakterie, które mogą się na niej znajdować.

Dokładne sprzątanie kuchni

Po ogólnym posprzątaniu kuchni należy skoncentrować się na szczegółowych porządkach. Urządzenia występujące w kuchni jak lodówka, zmywarka, kuchenka i mikrofalówka powinny być regularnie czyszczone tak, aby w ich środku nie namnażały się drobnoustroje. Lodówka powinna być przemyta raz na miesiąc wodą z cytryną czy octem lub ekologicznym środkiem czystości, który gwarantuje przyjemny zapach i bezpieczeństwo przechowywania żywności.

Mikrofalówkę i kuchenkę także można wyczyścić z wykorzystaniem naturalnych produktów jak soda lub ocet. W mikrofalówce należy ustawić miseczkę z wodą i octem lub sokiem z cytryny i podgrzać ją. Zniweluje to osad i tłuszcz ze ścianek. Kuchenkę warto przemyć sodą oczyszczoną, która połączona z wodą tworzy czyszczącą pianę. Dobrym pomysłem jest zostawienie jej na kilka godzin na kuchence, a potem rozpocząć intensywne szorowanie gąbką.
Do utrzymania czystości zmywarki warto wybrać ekologiczne tabletki do zmywarki. Firma Biostar posiada w swojej ofercie tabletki, które cechują się efektywnym działaniem i niskim oddziaływaniem na środowisko. Środki czystości Biostar, do których zaliczają się ekologiczne tabletki do zmywarki, to produkty, które doskonale niwelują zabrudzenia i nieprzyjemne zapachy, a dodatkowo umożliwiają zachowanie optymalnego balansu biologicznego w domu i wydłużają jego czystość i higienę.

Ekologiczne tabletki do zmywarki efektywnie usuwają zabrudzenia i pozostałości białka, tłuszczu i skrobi. Jednocześnie niwelują występowanie nieprzyjemnego zapachu w środku zmywarki i dbają o jej czystość i higienę.

Regularne udrażnianie rur w kuchni

Czysta kuchnia to również drożny odpływ. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że do porządków w kuchni zalicza się także udrażnianie rury odpływowej od zlewu. Pominięcie tego kroku może skutkować nieprzyjemną niespodzianką w postaci problemu ze spływaniem wody i nieuniknione będzie odtykanie zatoru. W takich sytuacjach sprawdzi się spirala lub proszek udrażniający rury. Najlepszym wyborem będą środki ekologiczne Biostar, które nie zawierają żrących chemikaliów, tylko mikroorganizmy, które rozpuszczają tłuszcze i inne zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =