Jak zaparzyć pyszną kawę w domu?

kawiarka aluminiowaJesteś miłośnikiem pysznej, świeżo zmielonej kawy parzonej z największą starannością, ale nie wiesz, jak przyrządzić taką w domu? Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o sztuce parzenia kawy, aby móc samodzielnie delektować się taką, jak lubisz!

Jaką kawę wybrać?

Kluczem do zaparzenia dobrej kawy są oczywiście najwyższej jakości ziarna. Bez względu na to, jaki gatunek i jaką moc preferujesz, najlepszym wyborem będzie kawa ziarnista, którą zmielisz w młynku tuż przed zaparzeniem. Dzięki temu masz pewność, że przygotowany napar uraczy Cię pełnią swojego smaku i aromatu. Mała czarna będzie stanowiła idealną bazę do Twojej ulubionej americany, latte macchiato czy cappuccino.

W czym najlepiej zaparzać kawę?

Warto sięgać po coś więcej, niż tylko kawa parzona bezpośrednio w kubku, jak robi to wciąż wiele osób. Zalewanie kawy wrzątkiem i pozostawianie jej na dnie kubka może prowadzić do przeparzenia i tym samym do utraty najlepszych walorów smakowych naparu. Dlatego zaleca się parzyć kawę, wykorzystując inne możliwości, takie jak kawiarki aluminiowe. Dzięki temu uda się uzyskać jeszcze lepszy smak i aromat naparu, będzie on też wolny od fusów, a to bardzo ważna zaleta według wielu jego miłośników.

Jak działa kawiarka aluminiowa?

Kawiarka wykonana z aluminium to niewielki dzbanek, który umieszcza się bezpośrednio na gazie lub płycie grzewczej kuchenki i w którym zaparza się kawę. Składa się on z trzech komór: dolnej na wodę, środkowej na zmieloną kawę oraz górnej, w której pod wpływem działania wysokiego ciśnienia kawa zaparzana jest przez wodę wypychaną do góry. W ten sposób przyrządzoną kawę bez fusów nalewa się z kawiarki bezpośrednio do filiżanki, po czym doprawia się ją w ulubiony sposób.

Filiżanki ze spodkiem – miły akcent na dobry początek dnia

Czy picie kawy kojarzy Ci się zawsze z porannym pośpiechem? Warto zmienić to na spokojny rytuał delektowania się ulubionym naparem przyrządzonym według najważniejszych reguł. Znajdź czas na to, aby zamiast zalewać kawę wrzątkiem i dolewać do kubka mleka, zmielić porcję kawy w młynku, zaparzyć ją w kawiarce, spienić odrobinę mleka i przyrządzić w ten sposób pyszną domową kawę w gustownej filiżance. Co ci to da? Poranne picie kawy w pośpiechu nikomu nie służy i może sprawić, że już od rana będziesz mieć w głowie chaos. Jeśli dołożysz starań, aby Twoje poranki były spokojniejsze i abyś miał czas na celebrowanie picia rozgrzewającego i pobudzającego naparu z pięknej filiżanki, istnieje spora szansa, że Twój ranek rozpocznie się spokojniej, a przez to lepiej.

Piękne filiżanki ze spodkiem we wzorki to nie tylko sposób na to, by urządzić w swojej jadalnianej witrynie stylową wystawę dopełniającą wystroju wnętrza Twojego domu. Nie czekaj na specjalną okazję, by pić z nich kawę – każdy poranek to znakomity pretekst, aby sięgnąć po najpiękniejsze filiżanki ze swojej zastawy i pić porządnie zaparzoną w kawiarce kawę w domowym zaciszu. Nie masz jeszcze kawiarki ani stylowej zastawy? Nic straconego – Radochy Gospochy pokażą Ci wiele ciekawych opcji, dzięki którym Twój dom będzie jeszcze lepiej urządzony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =