Jakie są korzyści z picia Yerba Mate?

yerba mate sklepYerba mate to napój, który znany jest ludziom przynajmniej od setek lat! W ostatnich latach zyskał jednak znacząco na popularności nie tylko w krajach Ameryki Łacińskiej, z której się wywodzi. Sprawdź, co stoi za jej sukcesem i przekonaj się sam, czy yerba to odpowiedni wybór również dla Ciebie! Jakie są korzyści z jej picia?

W jaki sposób pobudza yerba?

Dobrej jakości yerba mate organiczna to wybór, który z pewnością przyczyni się do tego, że będziesz sięgać po nią zdecydowanie częściej. Jej korzyści wypadają najlepiej w porównaniu z kawą oraz zieloną herbatą. Podobnie jak te dwa napoje, zawiera ona alkaloidy, czyli związki działające pobudzająco na cały organizm. W porównaniu z zieloną herbatą jest to jednak pobudzenie silniejsze, natomiast z kawą – ma nieco łagodniejszy charakter. Składnikiem działającym energetycznie jest tutaj również kofeina, zwana mateiną. Pobudza ona przede wszystkim ciało – wspiera metabolizm pobudzając perystaltykę jelit, podobnie jak kawa, dodaje energii mięśniom oraz wzmacnia koncentrację umysłu. Jednak w odróżnieniu od kawy yerba nie pozostawia po sobie wrażenia rozdrażnienia i zbyt silnego „kopa”. Dodatkowo po kilku godzinach od jej wypicia nie odczuwa się spadku energii, jak to ma miejsce w przypadku małej czarnej. To przede wszystkim zasługa wysokiej zawartości witamin i mikroelementów oraz przeciwutleniaczy.

Jak yerba działa na układ nerwowy?

Na szczególną uwagę zasługuje działanie yerby na układ nerwowy. Z jednej strony pobudza ona, a z drugiej – dzięki dużej koncentracji witamin z grupy B wpływających na nerwy i wspierających ich funkcjonowanie, działa odprężająco, pozwalając skoncentrować się na codziennych wyzwaniach. Yerba mate organiczna, bez jakichkolwiek sztucznych dodatków, to świetny wybór, który z pewnością docenią osoby potrzebujące solidnej dawki energii w ciągu dnia. Co istotne – yerba pobudza, ale nie powoduje kłopotów z zasypianiem! To sprawia, że pijąc ją w ciągu dnia utrzymujesz wysoki poziom koncentracji umysłu i zapewniasz energię swoim mięśniom, ale nie fundujesz sobie bezsennych nocy! Tym samym jej picie długofalowo wpływa na nasze samopoczucie, pozwalając wysypiać się, ale w dzień funkcjonować na wysokich obrotach.

Jakich korzyści dostarcza picie yerby?

Oprócz działania pobudzającego, warto zwrócić też uwagę na działanie yerby w aspekcie odchudzania. Podkręca ona metabolizm, przyspieszając pracę jelit, co przyczynia się do szybszego spalania tłuszczów w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną, na którą teraz wreszcie masz siłę. Duża zawartość antyoksydantów łagodzących skutki stresu sprawia, że picie yerby nie tylko odpręża, ale również zapobiega przykrym efektom stresującego trybu życia. Renomowany sklep z yerba mate pomoże Ci, dzięki szerokiemu asortymentowi, wybrać yerbę odpowiednią dla Ciebie, gdy chcesz dodać sobie energii albo wpłynąć korzystnie na układ trawienny lub nerwowy. Jej regularne picie to solidna dawka składników bioaktywnych i adaptogenów wspierających aktywny tryb życia, a od niego już prosta droga do lepszego samopoczucia i mniejszej podatności na stres!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + osiemnaście =