Kalkulator kalorii — jak obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?

kalorieChcesz zacząć zdrowo się odżywiać lub zgubić kilka kilogramów, więc masz w planie pudełka dietetyczne? To najlepszy sposób na wdrożenie prawidłowych nawyków i szybką redukcję. Jednak zanim zaczniesz korzystać z cateringu codziennego, musisz najpierw ustalić, jaką ilość kalorii powinno dostarczać Ci Twoje menu. Zobacz, obliczyć zapotrzebowanie energetyczne.

Czym jest zapotrzebowanie kaloryczne?

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu to nic innego, jak ilość energii, jaką należy dostarczyć organizmowi w ciągu doby. Jego wartość wyrażana jest w kaloriach. Mówiąc inaczej, jest to po prostu całkowita przemiana materii danego organizmu.

Codzienna dawka przyjmowanych kalorii powinna pokrywać wydatki energetyczne związane z podstawową przemianę materii, czyli ze wszelkimi procesami metabolicznymi, a także z termogenezą. Do tego brany jest pod uwagę także dzienny poziom aktywności fizycznej. Ustalenie tego, ile kalorii potrzebuje Twój organizm, jest niezbędne, abyś mógł wybrać odpowiedni catering dietetyczny.

Kalkulator kalorii — jak działa?

Wiesz już, że przy pudełkach dietetycznych ustalenie kaloryczności posiłków jest kluczowe. Jak jednak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? W tym celu możesz wykonywać skomplikowane obliczenia, w których łatwo się pogubić. Możesz też wybrać kalkulator kalorii, z którego pomocą sprawdzisz swoją całkowitą przemianę materii w kilka sekund. Chyba nie musisz więc długo się nad tym zastanawiać.

Kalkulator kcal to narzędzie, które pozwala na bardzo łatwe i szybkie obliczanie kalorii związanych z Twoim dziennym zapotrzebowaniem energetycznym. Jeśli chodzi o kalorie, kalkulator wylicza je na podstawie parametrów, takich jak wiek, płeć, wzrost, waga oraz poziom aktywności fizycznej. Wystarczy, że uzupełnisz te dane, a kalkulator zrobi resztę za Ciebie.

Dieta catering pudełkowy — jaką kaloryczność wybrać?

W przypadku cateringów dietetycznych wybór kaloryczności dziennego menu jest kluczową kwestią. Jaką wartość energetyczną powinien mieć Twój catering codzienny? To zależy, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli Twoim celem jest to, by utrzymać aktualną masę ciała, wybierz kaloryczność zgodną z Twoim dziennym zapotrzebowaniem. Jeśli jednak chcesz przejść na redukcję, musisz wybrać menu o zmniejszonej ilości kcal. Dietetycy zalecają, by było to średnio 10% mniej, niż wskazuje na to podstawowa przemiana materii. To pozwoli Ci schudnąć w zdrowy i w pełni bezpieczny sposób. W obliczeniu idealnej dziennej wartości energetycznej na redukcji także pomoże Ci kalkulator kalorii.

obraz_1

 

obraz_3obraz_2

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =