Ekologia to nie tylko makulatura, czyli kosmetyki ekologiczne też się liczą

eko-kosmetyki

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mało kto z nas zwracał uwagę na dbałość o środowisko naturalne. Dzisiaj bez ekologii trudno nam wyobrazić sobie funkcjonowanie. Doskonale wiemy, że stan środowiska naturalnego przekłada się na jakość życia.

Ekologiczne podejście obecne jest już w różnych sferach naszego funkcjonowania. Nie ominęło również kosmetyków. Dzisiaj ci, którzy chcą być eko, przygotowują je samodzielnie.

Jakie kosmetyki mogą przygotować w domu?

Naprawdę jest w czym wybierać. Samodzielnie przygotujemy:

  • kremy do twarzy;
  • balsamy do ciała;
  • płyny do kąpieli;
  • mydła;
  • sole kąpielowe;
  • kule do kąpieli.

Możliwości jest więc naprawdę sporo. Każdy zainteresowany przygotowaniem kosmetyków samodzielnie znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Co jest do tego potrzebne?

Samodzielne przygotowanie kosmetyków w domy wymaga zakupu odpowiednich półproduktów. Na szczęście dzisiaj działa całe mnóstwo sklepów oferujących tego rodzaju towar. W przypadku mydła czy soli do kąpieli potrzebne są nie tylko olejki zapachowe. Niezbędne są także foremki silikonowe EcoFlores które oferuje. Silikon to materiał, który w przypadku produkcji domowych kosmetyków sprawdza się doskonale. Zarówno mydło, jak i kule kąpielowe nie przylegają do jego powierzchni.

Dlaczego samodzielnie przygotowane kosmetyki są eko?

W kosmetykach, które przygotowane zostały we własnym domu na próżno szukać parabenów. Wpływają one negatywnie nie tylko na kondycję naszej skóry, ale również na środowisko naturalne. Podobnie jest z substancjami konserwującymi, które w dużej ilości znajdują się w kosmetykach gotowych, natomiast nie ma ich w tych, które przygotujemy sami w domu. Kosmetyki takie są wprawdzie mniej trwałe, ale nie odbiją się negatywnie na naszej cerze, a także nie zaszkodzą środowisku naturalnemu. Zawsze można przygotowywać je w niewielkiej ilości i dorabiać wtedy, kiedy się skończą. To kolejny plus, który sprawia, że stosujemy kosmetyk świeży, w którym składniki nie zdążyły się utlenić.

Moda na ekologię pojawiła się w naszym kraju jakiś czas temu i trwa do dzisiaj. Dbałość o środowisko to jednak nie tylko segregowanie śmieci i oszczędzanie wody. To także sięganie po produkty, które wolne są od szkodliwych składników. Dlatego wszyscy ci, którzy chcą troszczyć się o otaczającą nas przyrodę powinni zrezygnować z kupowania gotowych kosmetyków na rzecz tych, które można przygotować samodzielnie. Wbrew temu, co mogłyby się wydawać wcale nie jest to trudne.

One comment

  1. www80 pisze:

    Nowatorskie podejście do tematu. Gratulacje dla autora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − cztery =