Kosmetyki naturalne (ekologiczne)

Czasem wystarczy tylko mała zmiana stylu życia, aby żyć zdrowiej. Na co dzień nie zastanawiamy nad tym, które z używanych przez nas produktów są wytworzone syntetycznie, a które to produkty naturalne.

kosmetyki naturalneMnie, jako kobietę swego czasu zaintrygowało to co kryje się pod słowami „kosmetyki naturalne”, „kosmetyki ekologiczne”.
Okazało się, że kosmetyki ekologiczne nie są wcale niszą dla wąskiej grupy osób żyjących ekologicznie. W dzisiejszych czasach, w których alergie i choroby cywilizacyjne stają się normą, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę jak ich uniknąć. Zaczynają prowadzić taki styl życia i konsumpcji, który minimalizuje ryzyko ich wystąpienia.

Kobiety, które zgodnie z duchem czasu dbają o swoje ciało, używają przez lata popularnych kosmetyków. Kosmetyki te są przebadane dermatologicznie pod kątem odczynów alergicznych, ale nie pod kątem wieloletniego oddziaływania na inne narządy. Wprowadzając przez lata syntetyczne substancje poprzez skórę i węzły chłonne, narażamy się na wiele chorób cywilizacyjnych. Ograniczenie tego ryzyka to jeden z powodów, dla których warto zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne.

Kosmetyki naturalne nie zawierają żadnych substancji modyfikowanych genetycznie (GMO), substancji ropopochodnych, silikonów, barwników i zapachów syntetycznych oraz syntetycznych konserwantów.

Badania prowadzone przez naukowców potwierdzają, że naturalne kosmetyki są lepiej tolerowane przez skórę niż substancje syntetyczne. Co prawda znane są też alergie na naturalne substancje, ale są one wynikiem występujących wcześniej alergii na syntetyczne konserwanty lub barwniki. Dlatego ważne jest, aby nie stosować równocześnie kosmetyków naturalnych z syntetycznymi. Jeśli zdecydujemy się na stosowanie kosmetyków naturalnych, zaopatrzmy się w komplet – najlepiej jednego producenta.

Jest już wielu producentów kosmetyków ekologicznych mających w ofercie komplet produktów do pielęgnacji od stóp do głów. Należą do nich Absolute ORGANIC, Alva, Babuszka, EuroBio Lab, Senecovit i wielu innych. Przegląd ich produktów znajdziesz na http://www.cefarm24.pl/kosmetyki-naturalne.html

Ciekawostką jest, że na rynku pojawiły się również ekologiczne środki czystości dla domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + trzynaście =