Kosmetyki naturalne – na co zwrócić uwagę?

kosmetykChcąc dbać o zdrowie, nie należy ograniczać się jedynie do zwracania większej uwagi na dietę. Równie ważna jest troska o skórę, w czym mogą pomóc naturalne kosmetyki. Aby były one naturalne nie tylko z nazwy, rozsądne jest sprawdzanie ich składu. Pozwoli to na wyeliminowanie niepewności i podjęcie słusznej decyzji. Koncerny kosmetyczne w różny sposób przedstawiają skład swoich produktów. Dowiedz się, jakich substancji należy unikać, aby móc cieszyć się pożądanym specyfikiem o właściwym działaniu.

Co zamiast wody?
Dominującym składnikiem każdego kosmetyku jest woda. Być może nie stanowi ona zagrożenia dla organizmu, jednak istnieją zamienniki, które powodują, że stosowany preparat jest bardziej skuteczny. Należy szukać takich kosmetyków, które zamiast wody posiadają hydrolaty i wyciągi roślinne. Charakteryzują się lepszym oddziaływaniem na skórę i większą skutecznością. Szczególnie polecane są hydrolaty rumianku, melisy czy też róży. Te składniki są bogatsze w składniki odżywcze, co pozwala na ich lepsze działanie.

Unikaj SLS i SLES
Przeglądając etykiety żeli pod prysznic, szamponów lub balsamów do kąpieli, często można natknąć się na SLS (Sodium Lauryl Sulfate) bądź SLES (Sodium Laureth Sulfate). Gdy są obecne w składzie produktu, klient może mieć pewność – to nie jest kosmetyk naturalny. Wspomniane substancje to spieniacze, które nie mają nic wspólnego z pożądanym wpływem na cerę. Prawdziwie naturalne specyfiki pienią się mało lub wcale i to odróżnia je od kosmetyków zawierających chemiczne składniki. SLS lub SLES mogą podrażnić skórę, a nawet ją przesuszyć. Widząc więc ich obecność na etykietach, należy zrezygnować z zakupu.

Szkodliwa działalność aluminium
Jeszcze jednym składnikiem, który nie ma nic wspólnego ze zbawiennym wpływem na cerę jest Alumium Chlorohydrate. Mając na względzie zdrowie skóry, nie można się zaopatrywać w preparaty, które go zawierają. O jego szkodliwym działaniu najlepiej świadczy fakt, iż zatyka pory w skórze. Zaburza to naturalny proces pocenia, przez co kumuluje się w organizmie. Jego złogi wiele razy odkryto także w mózgu, więc kategorycznie należy odrzucić kosmetyki zawierające aluminium.

Gdzie najlepiej kupować?
Aby wybierać właściwie, sprawdź ofertę drogerii Yves Rocher. Znajduje się tam wiele preparatów, które posiadają atesty świadczące o naturalności i zbawiennie działają na cerę człowieka. Zobacz na stronie, jakie wyroby możesz otrzymać i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Wykorzystaj aktualne promocje i kody rabatowe. Zyskasz zdrową skórę i nie przepłacisz za niezbędne do tego kosmetyki.

Comments are closed.