Książki elektroniczne

W dzisiejszym świecie coraz mniej osób czyta książki, gdyż większość czasu spędza przeszukując Internet czy po prostu oglądając programy w telewizji. Czytanie książek niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów – z każdą kolejną książką poszerzamy swój zasób słownictwa co jest niezwykle ważne w kontaktach z ludźmi. Inny powód to świetny trening dla naszej wyobraźni. Czytając książkę przenosimy się myślami do zupełnie innej rzeczywistości np., do świata pełnego magii jak w przypadku tomu Władcy Pierścieni.

Od niedawna natomiast są dostępne książki elektroniczne, które to także mają swoje zalety. Największą z nich to mobilność – możemy po prostu wgrać je na swój elektroniczny czytnik (np., Kindle) i nosić w każde miejsce bez kilkuset drukowanych stron w ręce – co jest ciężkie i nieporęczne. Inna zaleta to taka, że książki elektroniczne bardzo szybko się przeszukuje. Możemy odszukać każde słowo w przeciągu kilku sekund co w drukowanej wersji zajmuje znacznie więcej czasu. Ebooki są także zdecydowanie tańsze niż zwykłe książki bo omija się koszty związane z drukiem, logistyką oraz dystrybucją. Idealnie spełniają się jako gry edukacyjne dla dzieci.

Głównym argumentem przemawiających na rzecz e-booków (prócz wygody i niższej ceny) jest ich ekologiczny charakter. Są bytem niematerialnym – do ich produkcji nie zużywa się papieru, zatem nie niszczy się środowiska.
Chociaż nie tak do końca. Problem szkodliwych materiałów używanych w produkcji może również dotyczyć czytników, zwłaszcza jeśli są to urządzenia produkowane na Dalekim Wschodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + czternaście =