O czym warto pamiętać, korzystając z soczewek sferycznych?

soczewki sferyczneSoczewki określane jako sferyczne to najpopularniejszy typ szkieł kontaktowych. Sięgają po nie osoby z krótko- oraz dalekowzrocznością. Dzięki soczewkom mogą poprawić jakość widzenia oraz cieszyć się aktywnym trybem życia. Użytkownicy soczewek kontaktowych mają dziś naprawdę duży wybór wariantów polskich oraz zagranicznych marek. W szerokiej ofercie producentów znajdują się m.in. soczewki nazywane sferycznymi. Co je odróżnia od pozostałych? Na co należy zwracać uwagę, korzystając z tego rodzaju korekcji?

Soczewki sferyczne – przy jakiej wadzie wzroku?

Przybliżając temat soczewek sferycznych, można zacząć od wyjaśnienia nazwy. Ich kształt oparto na sferze, czyli wycinku kuli, gdyż w jej środkowej części najlepiej koncentruje się wiązkę światła. Soczewki sferyczne mają za zadanie sprawić, aby promienie światła skupiały się na siatkówce, a nie przed nią czy za nią. Nieprawidłowe załamywanie się wspomnianych promieni zniekształca obraz. W rezultacie powstają wady wzroku znane jako krótko- oraz dalekowzroczność. Przy pomocy soczewek przypominających budową wycinek kuli można zapewnić optymalne odwzorowanie rzeczywistego obrazu bez zakrzywień czy braku ostrości.

Spośród wszystkich typów soczewek wersje sferyczne wyróżnia najdłuższy staż na rynku. Są dostępne od lat, przez co osoby z wadami wzroku znają je bardzo dobrze. Można je podzielić pod względem czasu noszenia na jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz roczne. Ponadto różnią się między sobą kilkoma parametrami, w tym mocą sferyczną podawaną w dioptriach, a także średnicą oraz krzywizną soczewek.

O czym musi pamiętać użytkownik soczewek?

Noszenie soczewek kontaktowych sferycznych nie jest trudne, niemniej trzeba stosować kilka podstawowych reguł. Poza zakupem w salonie z oryginalnym asortymentem znaczenie ma korzystanie z korekcji. Przed umieszczeniem soczewek w oku należy się upewnić, że mamy suche, czyste ręce. Kolejny krok to umieszczenie ich na powierzchni gałki we właściwej pozycji. Użytkownik wkłada soczewkę opuszkiem palca wskazującego, przytrzymując drugą ręką powiekę.

Element, o którym nie wolno zapominać, to uważna analiza soczewek. Nie mogą być uszkodzone. Jeżeli cokolwiek im się stało, nie należy ich zakładać.

Gdzie kupić soczewki sferyczne?

Jeżeli chodzi o aspekty takie jak cena, warianty sferyczne soczewek zaliczają się do najtańszych. To, ile zapłaci za nie przyszły użytkownik, zależy głównie od rodzaju, na który się zdecyduje. Ważne, aby złożyć zamówienie w sprawdzonym salonie, który oferuje oryginalne soczewki renomowanych producentów. Można je dostać również w internecie, ale ci, którzy wybiorą takie rozwiązanie, powinni bardzo starannie zweryfikować dany punkt.

Idealne wyjście to postawienie na firmę, która świadczy kompleksowe usługi, od diagnostyki i doboru soczewek do konkretnej wady, po ich sprzedaż. Atutem będzie udostępnianie klientom asortymentu zarówno w salonie stacjonarnym, jak i w sieci. Do takich marek należy German Optiker, którego placówki można odwiedzić w kilku miejscach w Polsce. Jeżeli ktoś potrzebuje konsultacji ze specjalistą takim jak okulista Gliwice, Opole, Katowice czy Szczecin to miasta, w których można umówić się z nim na spotkanie. Sieć salonów oferuje chętnym wysokiej klasy akcesoria optyczne, w tym soczewki, okulary oraz środki do ich pielęgnacji.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =