Odpowiednie śniadanie na walkę z nadwagą

muesliWiele osób w dzisiejszych czasach ma problem z nadmiarem kilogramów. Niestety, ale problem ten dotyka coraz większej ilości osób. Co ciekawe coraz częściej problem ten dotyka także dzieci.

Dzieci niestety w związku z niezdrową dietą i ciągłymi zwolnieniami z zajęć wychowania fizycznego same się o nadwagę proszą. Niestety za nadmiar kilogramów u dzieci odpowiedzialny jest nikt inny jak ich rodzic. Jednak jak rodzice mają zdrowych nawyków nauczyć swoje dzieci skoro sami niezdrowo się odżywiają? W zasadzie jest to niemożliwe. Powinniśmy zdrowe nawyki najpierw wprowadzić do swojego menu, a dzieci jakby nie było z czasem zaczynają nas naśladować. To naśladowanie jest akurat dobre.

W swojej diecie powinniśmy wychodzić od naprawdę pełnowartościowego śniadania. Zdrowe śniadanie to jak najbardziej punkt startowy. Bez niego nie powinniśmy wychodzić z domu. Jest to po prostu zabronione oraz niezwykle niezdrowe. Mamy jednak problem z tym, że nie mamy pojęcia co takowym śniadaniem by mogło być. Najczęściej kończymy z drożdżówką w ręku czy też z bułką i parówką. Kategorycznie jest to zabronione. Powinniśmy zjeść coś lekkiego, ale jednocześnie pełnowartościowego. Na pewno możemy wybrać musli. Musli są dostępne w wielu smakach oraz z różnymi dodatkami niektóre musli posiadają większą zawartość kaloryczną, a inne to typowe musli dietetyczne. Gdy jesteśmy na diecie oraz uprawiamy różnego sporty, ponieważ chcemy schudnąć, to jak najbardziej powinniśmy wybrać musli dietetyczne. Jedząc ten rodzaj musli jemy jednocześnie pełnowartościowe śniadanie, ale także niskokaloryczne. Dla nas jako dla osób odchudzających się jest to świetny wybór, ale już dla naszych dzieciaczków nie do końca. Powinniśmy wiedzieć, że gdy podchodzimy do wszystkiego jak najbardziej rozważnie, to wybranie się do profesjonalnego dietetyka będzie dobrym wyborem. Zrównoważona dieta i ułożona przez profesjonalistę będzie na pewno dla nas bezpieczniejsza i przyniesie lepsze rezultaty i efekty.

Nadwaga jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. Nie można ukrywać tego, że chodzi tylko o wygląd. Wygląd jest dla nas bardzo ważny, ale zdrowie powinno być zdecydowanie ważniejsze. Pamiętajmy o tym doskonale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 3 =