Porady na utrzymanie diety

owoceDieta i zdrowe odżywianie to dla wielu trudne zadanie. Często po kilku dniach zdrowego odżywiania wraca się do starych nawyków, zamiast utrzymania swoich postanowień. Jak zmienić swoje podejście i utrzymać dietę?

1. Spisz swoje powody.

Dlaczego chcesz się zdrowo odżywiać i dlaczego być może chcesz schudnąć? Po co to robisz? Kiedy będziesz miał wątpliwości co do kontynuacji zdrowego odżywiania się, zobacz na swoją listę powodów.

2. Zastanów się jakie błędy wcześniej popełniałeś i zmień swój plan działania.

Co nie zadziałało, a co uważasz za dobre? Nie wracaj do diet, które wiesz, że dla ciebie nie działają. Zamiast tego możesz próbować różnego rodzaju diet i naleźć tą, która działa dla ciebie najlepiej lub stworzyć własną na podstawie tego co działało i nie działało dla ciebie w poprzednich.

3.Nie śpiesz się

Zarówno w odchudzaniu, jak i w wprowadzaniu zmian czy jedzeniu posiłków, nie warto się śpieszyć. Daj sobie czas i nie oczekuj rezultatów od razu. W zdrowym odżywianiu ważna jest cierpliwość i systematyka. A powolne jedzenie poprawia metabolizm.

4. Jedz regularnie oraz zapisuj kiedy i ile.

Głodzenie się nigdy nie jest zdrowe, dlatego najważniejsze jest jedzenie regularne. Na dodatek zapisując to co spożywamy każdego dnia, łatwiej jest dostrzec co robimy dobrze, a jakie nawyki powinniśmy może odrzucić.

5. Dostosuj dietę do swoich możliwości.

Szukaj rozwiązań, które jesteś w stanie zastosować. Jeśli nie stać Cię lub nie masz dostępnych modnych produktów, kupuje te które są w twoim zasięgu. Jeśli nie masz dostępnych nasion chia, możesz kupić siemię lniane lub pestki słonecznika. Jeśli nie możesz chodzić na zajęcia fitness, poszukaj ćwiczeń w internecie itd.

6. Nie bój się zasięgnąć rady.

Jako osoba nie znająca się na dietach, zaczynająca zdrowo się odżywiać, bądź taka, dla której wiele diet nie działa, warto jest zasięgnąć porady ekspertów z zakresu dietetyki. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twoja dieta jest faktycznie zdrowa i ci nie szkodzi, a na dodatek takie porady nie kosztują, ponieważ można znaleźć darmowe porady dietetyczne w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 19 =