Powieści fantasy dla nastolatków

książkiNajlepsze książki fantasy dla nastolatków to kunszt prozy, wartka akcja, żywe dialogi i prawdziwi bohaterowie z krwi i kości. Absolutnie nie jest prawdą, że młodzież nie czyta, lecz jedynie korzysta z elektronicznych gadżetów. Trzeba jednak wybrać taką lekturę, która wciągnie na długie godziny. Wybraliśmy kilka takich tytułów – oto nasz TOP 3 książek z gatunku fantasy, które ucieszą każdego nastolatka.

Nastolatkowie żądni są niesamowitych przygód, dlatego tak chętnie czytają książki z gatunku fantasy. Odnajdują w nich m.in. niezwykłych bohaterów z nadprzyrodzonymi siłami, magię i odmienne światy – jak np. w serii „Szklany tron” autorstwa Sarah J. Maas. Poza tym zbliżają się wakacje, kiedy można wreszcie czytać też inne książki niż szkolne lektury. A jest z czego wybierać, gdyż rynek powieści fantasy ma się bardzo dobrze! Prezentujemy pięć wybranych książek, które urzekną nie tylko każdego nastolatka, ale też niejednego dorosłego czytelnika.

Sarah J. Maas – „Wieża świtu”

Wieża świtu” to najnowszy tom z niezwykle popularnej serii „Szklany tron”. Chaol Westfall i Nesryn Faliq wspólnie wyruszają do pięknego miasta Antica. Z kolei były kapitan Gwardii Królewskiej wierzy, że odzyska władzę w nogach. Tymczasem panowanie rozpoczyna potężny kagan, którego Chaol chce namówić na udział w wojnie. Życie jednak pisze własne scenariusze, zwykle zaskakujące. Wspaniała książka przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom serii oraz gatunku fantasy, ale pozyska też nowych czytelników. Aż trudno uwierzyć, że powieść „Szklany tron” była jej debiutem! „Wieża świtu” z kolei świadczy o nabraniu pisarskiej dojrzałości, warsztatowo Maas świetnie stosuje zwroty akcji.

Michelle Madow – „Proroctwo cieni”

Ta powieść zapowiada serię „Elementals” i skierowana jest do fanów literatury fantasy dla nastolatków. Jednak autorka zyskała licznych czytelników na całym świecie także wśród dorosłych miłośników gatunku i ma już pozycję międzynarodowego bestsellera. Bohaterką opowieści jest Nicole Cassidy, która nagle odkrywa, że jest… wiedźmą! Zmienia miasto oraz szkołę, ale nie jest jej łatwo, gdyż rówieśnicy nie chcą uwierzyć, że nie znała swojego pochodzenia. Musi szybko opanować swoje umiejętności, gdyż równowaga świata jest zagrożona. Warto przekonać się, jak zakończy się ta magiczna historia!

J.L. Weil – „Biały kruk”

Jeśli zainteresowały Was powyższe książki, na pewno spodoba Wam się także „Biały kruk”. To pierwszy tom bestsellerowej serii fantasy dla młodzieży! Bohaterami jest rodzeństwo, Piper i jej brat, którzy nagle tracą matkę. Trafiają na wyspę, gdzie mieszka ich niezwykle bogata babcia. Wydawałoby się, że są w raju, tymczasem można się tam zanudzić na śmierć. Na szczęście akcja zaczyna biec w inną stronę, nie brakuje też tajemniczych zdarzeń. Nie zabraknie też historii z miłością w tle… Gorąco polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + trzynaście =