Pożywna sałatka – zabierz ją ze sobą!

Przygotowanie pożywnej sałatki zajmuje tylko kilka chwil. Jeżeli zależy ci na zdrowiu, to nie powinieneś z niej rezygnować. Co zrobić, aby była ona świeża przez cały dzień?

sałatkaPrzygotowanie pożywnej sałatki zajmuje tylko kilka chwil. Jeżeli zależy ci na zdrowiu, to nie powinieneś z niej rezygnować. Co zrobić, aby była ona świeża przez cały dzień?
Pożywna i lekka sałatka to świetna alternatywa dla kanapek. Jeżeli masz ochotę na wyjątkowe drugie śniadanie lub przekąskę, to ta propozycja z pewnością przypadnie ci do gustu. Sałatkę możesz przygotować z ulubionych warzyw i owoców. Szczególnie latem masz wiele możliwości, bo możesz wybierać wśród owoców sezonowych: truskawek, czereśni, agrestu, jagód, malin, śliwek, brzoskwiń, winogron czy poziomek. Aby jednak sałatka była świeża przez cały dzień, konieczne jest jej prawidłowe zabezpieczenie.

Przechowuj w pojemnikach i…

Z myślą o przechowywaniu żywności są produkowane specjalne pojemniki jedno- i wielokrotnego użytku. Zabezpieczają one przygotowane potrawy przed czynnikami zewnętrznymi, np. światłem czy wilgocią. Zastosowanie ich w przypadku sałatek owocowych czy warzywnych jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób swoje wyroby zabezpieczają również producenci żywności, choć oni z oczywistych względów używają wyłącznie pojemników jednorazowych. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz na opakowania do żywności CoverisRigid.com/pl/

…odpowiedniej temperaturze

Warzywa i owoce to produkty, które szybko się psują. Z tego względu konieczne jest ich przechowywanie w odpowiednich warunkach. W zależności od użytych składników, zastosowane opakowania jedno- lub wielokrotnego użytku nie zawsze jest wystarczające – musisz pamiętać również o przechowywaniu przygotowanych sałatek w chłodnym miejscu. Najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie ich do lodówki, a gdy nie jest to możliwe, znalezienie chłodnego miejsca np. w spiżarni.

Zabierzesz wszędzie

Sałatki owocowe doceniamy przede wszystkim latem, gdy pojawiają się pierwsze owoce sezonowe. Jeżeli zamierzasz spożywać takie latem, pamiętaj o dwóch zasadach: stosowaniu specjalnych opakowań i przechowywaniu ich w chłodnych i zacienionych miejscach. W ten sposób skosztujesz najlepszych owoców sezonowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =