Profesjonalne złomowanie samochodow

image1s Jeżeli posiadamy stary samochód, którym boimy się już trochę jeździć, warto zastanowić się, czy nie nadszedł już czas, by najzwyczajniej w świecie wysłać go na złom. Wielu użytkowników starych aut uważa, że lepiej sprzedać go, choćby na części, a tymczasem jest to spory błąd, który może nas sporo kosztować.
Złomowanie samochodów ma jeden niezaprzeczalny atut. Otrzymujemy dokument, który stwierdza że jednoznacznie, że samochód został wycofany z użytku. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wiele osób sprzedając stare samochody nie zadaje sobie trudu, by je wyrejestrować. Liczą wszak na to, że nowy właściciel zajmie się formalnościami.
Tymczasem rzeczony nowy właściciel kupił nasze stare auto nie po to, by ponosić kolejne koszta, ale raczej po to, by odsprzedać warte uwagi części. W praktyce może to oznaczać, że nowy właściciel nigdy takiego pojazdu nie zarejestruje. Jeśli więc my zapomnimy o tak ważnej rzeczy, jak wyrejestrowanie samochodu, kara, która może nas spotkać będzie surowa.
Wyrejestrowanie pojazdu jest proste. Wystarczy zgłosić ten fakt, wypełniając stosowny formularz i zanosząc go do odpowiedniej osoby w miejscowym wydziale komunikacji.
imagesMimo sporej liczby wypadków, w których dochodzi nawet do windykacji komorniczej, Polacy raczej nie wyciągnęli z tego własnych wniosków. Nie wiedza, że dalej są właścicielami aut.Na dodatek, jeżeli ich samochód trafi na części do warsztatu, w którym są przerabiane kradzione samochody, mogą mieć o wiele większe problemy, gdyż zostaną zamieszani w nielegalny proceder.
Dlatego złomowanie samochodów jest o wiele lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Comments are closed.