Profilaktyka zatruć pokarmowych podczas wyjazdów za granicę

aircraftWakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem, relaksem i radością. Poznajemy nowe miejsca, ludzi, kultury, tradycje i smaki. Za granicą mogą nas jednak spotkać niechciane niespodzianki, a mianowicie zatrucia pokarmowe, które nie tylko skutecznie zepsują wyjazd nam, ale również naszym towarzyszą. Wiedząc, w jakim kierunku zmierzamy, możemy wcześniej się zabezpieczyć na ewentualne zatrucia.

Jak rozpoznać zatrucie pokarmowe?

Biegunka, wymioty i wzmożone gazy to już zaawansowane objawy zatrucia pokarmowego, które jest trudniej zwalczyć niż te pojawiające się znacznie wcześniej. Te pierwsze to tzw. sygnały ostrzegawcze, których większość podczas urlopu niestety nie zauważa lub je bagatelizuje. Należą do nich ból brzucha, wzdęcia i ogólne osłabienie. W krajach azjatyckich i afrykańskich nie są to objawy typowe, które zaraz same przejdą. To one zwiastują te znacznie bardziej, uprzykrzające nam codzienność. Szybka reakcja to najlepsze, co możesz w takiej sytuacji zrobić. W ten sposób zwiększasz szanse na szybsze uporanie się z problemem.

Zatrucia pokarmowe za granicą pojawiają się w wyniku panującej tam innej flory bakteryjnej. Dodatkowo możemy mieć do czynienia z zanieczyszczonym pożywieniem i napojami. Wszystko to wzmaga pojawienie się zmian w naszym organizmie, który zwyczajnie broni się przed atakującymi go wirusami i bakteriami.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Do samolotu nigdy nie wsiadaj bez dobrze zaopatrzonej apteczki. Koniecznie weź ze sobą preparaty nawadniające, jak glukoza i elektrolity, które znajdziesz m.in. w sklepie internetowym biowitalni.pl. Ważne jest również, aby odpowiedzialnie podchodzić do wakacyjnej diety. Nie powinniśmy sobie odmawiać nowych smaków, jednak należy wybierać restauracje nie wzbudzające naszych podejrzeń, a także zachować umiar w jedzeniu. Co za dużo, to niezdrowo! Można również wspomóc się przed wyjazdem odpowiednimi witaminami, które wzmocnią nasz organizm i jego odporność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − dwa =