Promienniki elektryczne – ekologia w nowym wydaniu

promiennikiWielkimi krokami i niestety nieuchronnie zbliża się zima. Jest to taka pora roku, w której każdy chciałby mieć w domu ciepło i przyjemnie. Jak tego dokonać, aby było zarówno zdrowo jak i ekologicznie? Sposobów jest kilka, jednak nie wszystkie są dobre i ekologiczne. Warto przy tym pamiętać, że odpowiednie ogrzewanie to przede wszystkim inwestycja we własne zdrowie.

Wybierając ogrzewanie dla domu lub mieszkania warto rozważyć zakup promienników elektrycznych tj. nagrzewnice oraz grzejniki wewnętrzne i zewnętrzne. Systemy grzewcze bazujące na takich promiennikach ciepła są praktycznie najtańsze w eksploatacji pod względem wydajności oraz zapewniają ciepło w bardzo krótkim czasie.

Promienniki ciepła popularnie nazywane nagrzewnicami podczerwieni dają niemal natychmiastowe i przy tym relatywnie oszczędne ogrzewanie hal oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni magazynowych i warsztatowych, ogródków gastronomicznych, przestrzeni całkowicie lub częściowo otwartych. Można je również stosować jako dogrzewanie ekip pracujących w nieogrzewanych budynkach bądź też na zewnątrz, a także ogrzewanie obiektów hodowlanych, parkingów, łazienek, holi czy piwnic.

Ta rewolucyjna technologia w której działają promienniki bazuje przede wszystkim na wykorzystaniu fal światła z obszaru podczerwieni, który daje kojące i przyjemne ciepło porównywalne tylko z promieniami słonecznymi.
Ogromną zaletą tej technologii jest fakt, iż to nie samo powietrze ulega nagrzaniu, jak to się dzieje w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych. W tym przypadku cała energia emitowana przez lampy przechodzi bez niemal żadnych strat przez powietrze i ogrzewa w bezpośredni sposób osoby oraz przedmioty, które znajdują się w polu jej padania. Z tego powodu promienniki można z ogromnym powodzeniem stosować zarówno do ogrzewania przestrzeni zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Więcej interesujących informacji na temat ekologicznych promienników elektrycznych można znaleźć na stronie http://ogrodolandia.pl/promienniki.

Comments are closed.