Przekąski dla wegan

batonyPomimo wielu propozycji dań wegańskich, nie zawsze mamy czas na długie przygotowywanie posiłku, ani na zjedzenie pełnego dania. Co zjeść kiedy mamy czas tylko na coś szybkiego? Albo co nadaje się kiedy mamy ochotę na przegryzienie czegoś siedząc na kanapie?

Gotowe przekąski

Zapraszając znajomych czy oglądając film miło jest coś przegryźć. Dosyć klasycznym rozwiązaniem są chipsy ziemniaczane lub z innych warzyw, które same z siebie są wegańskie i dostępne w różnych smakach. Równie popularne są orzechy i ich mieszanki. Prostą przekąską są także zwykłe owoce, naturalnie słodkie a do tego zdrowe. Na rynku coraz popularniejsze stają się także produkty tzw. „on the go”, czyli szybkie coś na ząb, kiedy nie mamy czasu. Są to zazwyczaj szybkie, pożywne przekąski jak np. gotowe kanapki lub batony dla wegan. Zalety batonów dla wegan to naturalne składniki, słodki smak i szybkie uzupełnienie składników odżywczych.

Przekąski do zrobienia

Kiedy mamy czas na przygotowanie samodzielnie przekąsek, pozwala nam to na wybór świeżych składników, które lubimy najbardziej i na otrzymanie smaczniejszego rezultatu. Jakie więc przekąski można przygotować samemu:

Wypieki

Od bardziej klasycznych wypieków jak ciasta lub ciastka, aż po granolę czy suszone owoce lub chipsy z warzyw – piekarnik daje wiele możliwości na zrobienie swoich przekąsek. Poprzednio podane pomysły są głównie na słodko, ale istnieje także dużo możliwości na słono, jak chociażby wegańska pizza.

Dipy

Jedzenie chipsów, warzyw czy crackersów samo w sobie jest dobrą przekąską, można je jednak urozmaicić poprzez dodania dipu – czyli czegoś w czym maczamy nasze jedzenie. Możliwości jest wiele, ale my polecamy np. guacamole, salsę lub hummus. Słodką alternatywą jest również maczanie owoców w np. maśle orzechowym.

Owocowe desery

Słodkimi przekąskami mogą także być różne desery z owoców. Smoothie z ulubionych owoców, sorbety lub shake’i (na podstawie mlek roślinnych) to idealne pomysły na zdrowe desery, które możemy urozmaicić naszymi ulubionymi słodkościami np. gorzką czekoladą.

Nie zależnie od tego co lubimy jeść najbardziej, wegańskie przekąski można znaleźć gotowe w sklepie, jak i zrobić w domu, zarówno na słodko jak i na słono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 6 =