Publikacje

„Dlatego nie jemy zwierząt” – Ruby Roth

Dlatego nie jemy zwierzątKsiążeczka „To dlatego nie jemy zwierząt” jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników, nie jest jednak bajką tylko pozycją edukacyjną. Książka przeznaczona jest dla dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat. Ruby Roth omawia bardzo poważne kwestie związane z traktowaniem zwierząt przeznaczonych do konsumpcji. Zostały poruszone również kwestie ekologiczne, wskazujące na silny związek między farmami hodowlanymi a zanieczyszczeniem środowiska. Mimo że nie każdy, kto przeczyta tę książkę, zostanie wegetarianinem, to jednak na pewno podnosi ona świadomość na temat tego, skąd bierze się nasza żywność i jak wybór naszego pożywienia wpływa na życie innych istot, a także na środowisko. Autorka stara się nawiązać empatyczną więź między czytelnikiem a zwierzętami (głównie hodowlanymi) bez używania okrutnych i brutalnych słów. Książka jest w całości ilustrowana.

 

„Jeść, by żyć” – dr Joel Fuhrman

Książka dr Fuhrmana jest poświęcona diecie roślinnej i z pewnoJeść by żyćścią pomoże osobom obawiającym się przejście na taką dietę z przyczyn zdrowotnych. Książka jest napisana w prosty i przystępny sposób opierając się na dowodach naukowych. Niewłaściwe odżywianie się zwykle ma opłakane konsekwencje. Najpierw powoduje obniżenie sprawności fizycznej i intelektualnej, stopniową utratę sił witalnych oraz pogorszenie wyników w pracy czy nauce.

Myślą przewodnią książki jest stwierdzenie, że aby jeść zdrowo i chudnąć jednocześnie należy dostarczyć organizmowi jak najwięcej produktów, gdzie składniki odżywcze przeważają nad kaloriami. Podobno już po sześciu tygodniach stosowania diety zalecanej przez dr Fuhrman’a można odczuć wyraźną różnicę w samopoczuciu i stracić na wadze. Dlatego ten sposób żywienia jest uniwersalny i polecany wszystkim osobom, które nie cierpią na żadną z poważnych chorób. Każda osoba, która szybko się męczy, ma problemy ze snem, niekontrolowany przyrost wagi i uczucie spadku sił witalnych powinna sięgnąć po tą książkę, aby spożywać jak najwięcej składników odżywczych i jak najmniej zbędnych kalorii.

„Wegetarianizm w praktyce” Wojciecha Łukaszewskiego

Zdrowe odżywianie to od pewnego czasu temat, który cieszy się niesłabnącą jabco7popularnością. Coraz większa świadomość, dotycząca negatywnego wpływu nieodpowiedniej diety na organizm i zdrowie sprawia, że każdego roku zwiększa się liczba osób praktykujących dietę wegetariańską. Mimo to wiedza na ten temat, jest w naszym społeczeństwie nadal na bardzo niskim poziomie. Wszelkie mity i stereotypy skutecznie rozwiewają profesjonalnie napisane poradniki.
Do takich publikacji zdecydowanie można zaliczyć „Wegetarianizm w praktyce” Wojciecha Łukaszewskiego. Książka ta jest dedykowana nie tylko osobom, które już korzystają z wielu zalet, jakie niesie w sobie dieta wegetariańska, ale również wszystkim, którzy chcą oddzielić fakty od mitów i dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi w wegetarianizmie. Taka wiedza może być przydatna zarówno dla osób, chcących zmienić swój styl życia na zdrowszy, jak również dla wszystkich, próbujących zrozumieć wybór dokonany przez przyjaciół kub członków rodziny. Czego konkretnie może nas nauczyć „Wegetarianizm w praktyce”? Publikacja ta, w bardzo obrazowy sposób, wyjaśnia dlaczego tak wielu ludzi wybiera dietę bezmięsną, podpowiada jak „bezboleśnie” przejść z diety mięsnej na wegetarianizm oraz wskazuje zamienniki dla mięsa i jaj.
Osoby już stosujące wegetarianizm, znajdą tutaj solidną dawkę wiedzy, która będzie pomocna zarówno dla wieloletnich wegetarian, jak i tych początkujących.
Jeżeli zatem twoja wiedza o diecie wegetariańskiej, opiera się na obiegowych opiniach przesyconych uprzedzeniami, koniecznie sięgnij po ten poradnik. Nawet jeżeli nie planujesz przejścia na wegetarianizm, nauczysz się rozumieć tych, którzy takiego wyboru dokonali.

Książki ogólnie:

książki elektroniczne,
czym są ebooki,
audiobooks,
książki audio,
książki audio część 2,
książki w życiu codziennym