Rok i uśmiech „naprawiony” !

usmiechCzasy w których żyjemy są dla zdrowych, ładnych i przebojowych.

Białe zęby i ładny uśmiech to niezbędne atrybuty osoby, która dba o siebie, i dla której wygląd ważny jest nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Co jednak zrobić gdy nasze zęby są krzywe?

Na szczęście, zęby można prostować w każdym wieku. Po wykonaniu kompleksowej diagnostyki ortodonta indywidualnie dobierze aparat właściwy dla każdego pacjenta.

Informacje uzyskane na etapie diagnostyki zostają przeanalizowane, a na ich podstawie powstaje indywidualny plan leczenia. Specjalista precyzyjnie przedstawia informacje na temat celów i przewidywanego czasu leczenia. W większych ośrodkach zazwyczaj możesz liczyć na przedstawienie możliwych do zastosowania w Twoim przypadku technik i aparatów ortodontycznych – sprawdź na www.centrum-ortodontyczne.pl.

Zabieg korekcji zgryzu daje wiele korzyści, nie tylko estetycznych! Długo niekorygowany zgryz szkodzi zdrowiu. Krzywe zęby narażone są na próchnicę i choroby przyzębia, ponieważ próchnica najczęściej powstaje na zębach, które są stłoczone. Dzieje się tak, ponieważ problem z dotarciem szczoteczką do takiej okolicy jest większy. Skutkuje to ubytkami również z tego powodu, że zachodzące na siebie zęby stwarzają bakteriom komfortowe warunki do osiedlania się i niszczenia tkanki twardej zęba.

Tymczasem za pomocą aparatu ortodontycznego można skorygować nawet poważne wady zgryzu w stosunkowo krótkim czasie. Owszem – wymaga to cierpliwości i zazwyczaj po założeniu aparatu ortodontycznego odczuwa się dyskomfort, ale zwykle mija on po kilku dniach. Następnie regularnie odwiedza się ortodontę, który kontroluje postępy leczenia i reguluje siłę, z jaką aparat koryguje nasz zgryz. Dopiero od trzech do sześciu miesięcy po zdjęciu aparatu można umówić się na wybielanie zębów.
Nie jest to możliwe bezpośrednio po zdjęciu aparatu, gdyż podczas jego noszenia szkliwo jest osłabione. Drugim powodem jest ryzyko, że na powierzchni zębów pozostały resztki kleju (mimo czyszczenia po zdjęciu aparatu), a powierzchnia zębów na której zostały cząsteczki kleju może nie wybielić się równomiernie.

Po zdjęciu aparaty ortodontycznego, a następnie wybieleniu zębów możemy cieszyć się nowym, „naprawionym” uśmiechem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + siedem =