Wady i zalety diety pudełkowej

dieta pudełkowaDiety pudełkowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, szczególnie teraz, kiedy tak wiele osób pracuje z domu lub nie ma czasu na gotowanie. Jakie są główne zalety i wady cateringu dietetycznego?

Popularność diety pudełkowej

W dużych polskich miastach coraz większą popularność zyskuje dostarczany do mieszkań i domów catering dietetyczny. Warszawa ma w tym zakresie najbogatszą ofertę, nawet w konkretnych dzielnicach, np. dieta pudełkowa Piaseczno i dieta pudełkowa Praga-Północ. Na skorzystanie z takiego rozwiązania decydują się przede wszystkim osoby, chcące się zdrowo odżywiać lub utrzymać sylwetkę. Ponadto, z usługi korzystają osoby, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie lub po prostu wolą zdać się na fachowców.

Wady diety pudełkowej

Przyjemność z gotowania

Catering dietetyczny niekoniecznie jest dla osób, które lubią gotować samodzielnie. Niezbyt się także nadaje dla osób o skomplikowanym guście lub wymogach żywieniowych. Jednak biorąc pod uwagę, że odpowiednia dieta wymaga przygotowania pięciu różnorodnych posiłków dziennie i starannego liczenia kalorii, a wysokiej jakości fit catering pozwala na uwzględnienie wymagań – dieta pudełkowa jest dobrym rozwiązaniem dającym dużą oszczędność czasu.

Rezygnacja z niektórych dań

Wiele osób nie może przekonać się do diety pudełkowej, ponieważ nie chce zrezygnować z ulubionych dań lub poprzedniego sposobu odżywiania się. Można jednak korzystać z cateringu dietetycznego przez część dni w tygodniu, a w pozostałe zamawiać ulubione posiłki z restauracji lub gotować samodzielnie.

Wysoki koszt diety pudełkowej?

Odpychającą cechą dla diety do domu dla wielu osób jest jej cena. Warszawa i inne duże miasta mają szeroką ofertę restauracji typu fast food z możliwością zamawiania do domu, jednak ich ceny nie są wcale niższe od dietetycznego jedzenia z dostawą. Po wypróbowaniu diety pudełkowej często okazuje się, że płacenie za gotowe dania daje wiele oszczędności – dzięki oszczędzaniu czasu, braku potrzeby kupowania składników oraz nie marnowania się ich resztek.

Główne zalety diety pudełkowej

Zbilansowana dieta

Wysokiej jakości dieta pudełkowa jest zbilansowana odżywczo. Odżywianie się w ten sposób sprawia dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników, witamin i minerałów. Istotną rolę odgrywają również prawidłowe proporcje pomiędzy białkiem, węglowodanami i tłuszczami oraz rozmiar posiłku.

Odpowiednia podaż kalorii

Wiele osób, zwłaszcza te aktywne fizycznie, ale także z problemami zdrowotnymi, muszą starannie pilnować liczby spożywanych w ciągu doby kalorii. Pod tym względem nie ma lepszego rozwiązania niż dieta pudełkowa. Która starannie liczy kalorie spożywane w ciągu dnia oraz dobiera produkty do naszych zapotrzebowań. Wystarczy odpowiednio dopasować ją kryteriów, m.in. do wieku, płci, trybu życia, aktywności fizycznej i wymagań żywieniowych.

Pięć posiłków dziennie

Większość ekspertów zauważa, że najlepszy sposób odżywiania to 5 mniejszych posiłków w ciągu dnia. Trudno zadbać o nie samodzielnie, jeśli mają być zróżnicowane i zdrowe, ani nie podjadać pomiędzy. Catering dietetyczny rozwiązuje ten problem.

Oszczędność czasu

Zamawiając dietę do domu oszczędzasz czas i jesz zdrowo bez wychodzenia z domu. Zamawiając catering dietetyczny oszczędzasz czas nie tylko na gotowanie ale także zakupy i wymyślanie posiłków. Dieta pudełkowa jest więc nie tylko metodą zdrowego odżywiania, ale również receptą na wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =