Wege-dziecko – roślinne i zdrowe odżywianie najmłodszych

wege-dzieckoKiedy rodzice są wegetarianami lub weganami bardzo często chcą oni, aby ich dzieci również dzieliły z nimi ten sposób odżywiania. Nie ma w tym nic dziwnego! Dieta wegetariańska u dzieci nie jest niczym nowym. W obliczu dzisiejszych czasów – zwiększonego ryzyka otyłości i wielu chorób – wprowadzenie u malucha diety roślinnej daje duże szanse na zachowanie długiego zdrowia i życia. Jakie są zalety niejedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego przez dzieci?
Poznaj je wszystkie razem z CentrumBio!

Dieta wegetariańska u dzieci – skonsultuj się z lekarzem

obraz_1Wprowadzenie diety roślinnej u dziecka przede wszystkim trzeba zacząć od poważnej i długiej rozmowy z lekarzem pediatrą. Tylko za jego pełną zgodą można przejść z maluchem na wegetarianizm. Odpowiednio wprowadzona i dobrana dieta wegetariańska u dzieci jest w pełni zdrowa i wartościowa! Niektórzy żyją w ogromnym błędzie twierdząc, że wegetarianizm u najmłodszych jest niewskazany. Okazuje się jednak , że to prawdziwy strzał w dziesiątkę, o czym świadczą liczne badania prowadzone na całym świecie.
Wege rodziny mają zdecydowanie lepszą jakość życia i rzadziej chorują na nadciśnienie czy otyłość. Ponadto dieta oparta na produktach roślinnych jest oficjalnie polecana w takich państwach jak Holandia, Szwecja czy Stany Zjednoczone. Zastanawiasz się, co stoi za tym krokiem? Dieta wegetariańska u dzieci i dorosłych oficjalnie pomaga obniżyć ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób, które zagrażają życiu człowieka.

Wege-dziecko – szczęśliwe i zdrowe dziecko

Przekonanie, że dieta wegetariańska u dzieci jest niewartościowa to mit, który obalają kolejne przeprowadzone badania. Potwierdzają one, że białko roślinne zawiera takie same wartości – w tym aminokwasy – co mięso zwierzęce. Dodatkowo można je dostarczać nie tylko w trakcie jednego posiłku, ale w każdym! Naleśniki, zupa, kotleciki czy owsianka – wszystkie te dania możesz stworzyć na bazie produktów roślinnych bogatych w białko.
Za pioniera w tej dziedzinie uważana jest marka La Mandorle, której produkty znajdziesz w sklepie CentrumBio. To sprawdzona i przede wszystkim certyfikowana żywność dla dzieci i dorosłych, która jest cennym źródłem białka, wapnia i magnezu na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Każdy produkt dla najmłodszych powstał na bazie hydrolizatu białkowego, uzupełnionego białkiem z ryżu organicznego. To wysoce wartościowa zdrowa żywność dla dzieci, którą możesz podawać już od pierwszego dnia życia. Jest w pełni bezpieczna, a do tego dostarcza do małego organizmu wszystko to, co najlepsze. Przekonaj się o jej zbawiennym i dobroczynnym działaniu!

La Mandorle – żywność dla Twojej wege rodziny

Dieta wegetariańska u dzieci i wprowadzenie do jadłospisu wartościowych posiłków roślinnych może być prawdziwą inspiracją dla świeżo upieczonych rodziców – wegetarianów i weganów. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój swojej pociechy wybierz produkty, z którymi dostarczysz niezbędne witaminy i minerały. Wegetarianizm nie polega tylko i wyłącznie na jedzeniu owoców, warzyw i piciu wody. Porzuć to błędne myślenie i przejdź na roślinną i zdrową stronę mocy także i Ty!

Comments are closed.