Wegetarianizm od podszewki

imagesKuchnia wegetariańska nie jest taka nudna jak się może wydawać. O ile jej podstawowym założeniem jest rezygnacja z produktów mięsnych, czyli laktoowowegetarianizm o tyle takie rozwiązanie jest nie tylko zdrowe, ale i smaczne.

Zdrowe, ponieważ chroni nasze serce, któremu nie służy mięso oraz wzmacnia cały organizm. Smak możemy dowolnie komponować. W internecie można znaleźć wiele przepisów, które z pewnością przypadną do gustu całej naszej rodzinie. Wchodząc głębiej w ideologie wegetarianizmu możemy dojść do jej skrajnych odłamów, jakimi są weganizm oraz frutarianizm. Oba bardzo radykalne, ale jednak ekologiczne w swym założeniu. Weganizm, jako restrykcyjna forma wegetarianizmu polega na rezygnacji z wszelkich pokarmów pochodzących od zwierząt. Do tego niektórzy zaliczają nawet miód, który jak wiemy pochodzi od pszczół. Jego zalety prozdrowotne są nieocenione i dobrze znane już od wieków. Wzmacnia serce, zabija bakterie i goi rany. Uniwersalny i niezwykle skuteczny. Miód zwalcza także cellulit. Jednak przez wegan uznany za produkt pochodzenia zwierzęcego i przez wielu wykluczony z diety. To czy takie podejście jest słuszne zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego przekonania. Ciężko stwierdzić stanowczo czy jest to produkt wegański.

Weganizm to tez brak sera, jaj, mleka i przede wszystkim ubrań wykonanych ze skór zwierząt oraz kosmetyków wykonywanych przy ich udziale. To bardzo ścisła forma nie tylko kuchni, ale także życia. Stosowali się do niej już ludzie w starożytności. Niezaprzeczalnym faktem jest że takie podejście jest jak najbardziej proekologiczne i ma wpływ na coraz większą rzeszę ludzi.

Pamiętać tez trzeba o tym że w przypadku dzieci dieta jest korzystna dla zdrowia jednak trzeba uważać by dostawały odpowiednie ilości minerałów i witamin, które są niezbędne dla ich rozwoju. Jeżeli zastosujemy się do tych zaleceń to bez obaw możemy kontynuować taka dietę dla całej naszej rodziny.

One comment

  1. Zygmunt pisze:

    Mój poprzednik napisal prawde oraz w stu procentach moge podpisac sie pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + trzy =