„Wegetarianizm w praktyce” Wojciecha Łukaszewskiego

Zdrowe odżywianie to od pewnego czasu temat, który cieszy się niesłabnącą jabco7popularnością. Coraz większa świadomość, dotycząca negatywnego wpływu nieodpowiedniej diety na organizm i zdrowie sprawia, że każdego roku zwiększa się liczba osób praktykujących dietę wegetariańską. Mimo to wiedza na ten temat, jest w naszym społeczeństwie nadal na bardzo niskim poziomie. Wszelkie mity i stereotypy skutecznie rozwiewają profesjonalnie napisane poradniki.

Do takich publikacji zdecydowanie można zaliczyć „Wegetarianizm w praktyce” Wojciecha Łukaszewskiego. Książka ta jest dedykowana nie tylko osobom, które już korzystają z wielu zalet, jakie niesie w sobie dieta wegetariańska, ale również wszystkim, którzy chcą oddzielić fakty od mitów i dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi w wegetarianizmie. Taka wiedza może być przydatna zarówno dla osób, chcących zmienić swój styl życia na zdrowszy, jak również dla wszystkich, próbujących zrozumieć wybór dokonany przez przyjaciół kub członków rodziny. Czego konkretnie może nas nauczyć „Wegetarianizm w praktyce”? Publikacja ta, w bardzo obrazowy sposób, wyjaśnia dlaczego tak wielu ludzi wybiera dietę bezmięsną, podpowiada jak „bezboleśnie” przejść z diety mięsnej na wegetarianizm oraz wskazuje zamienniki dla mięsa i jaj.

Osoby już stosujące wegetarianizm, znajdą tutaj solidną dawkę wiedzy, która będzie pomocna zarówno dla wieloletnich wegetarian, jak i tych początkujących.
Jeżeli zatem twoja wiedza o diecie wegetariańskiej, opiera się na obiegowych opiniach przesyconych uprzedzeniami, koniecznie sięgnij po ten poradnik. Nawet jeżeli nie planujesz przejścia na wegetarianizm, nauczysz się rozumieć tych, którzy takiego wyboru dokonali.

6 komentarzy

 1. najlepszy węgiel ekologiczny pisze:

  Zagadnienie ciekawe, artykuł doskonałe przedstawia wszelkie kwestie
  związane z tematem. Jedynie brak mi opinii autora.

 2. kobietyaktywne.pl pisze:

  Aż miło się czyta. I ile można wynieść z tego artykułu.
  Po prostu super

 3. ekogroszek pisze:

  Doskonałe, że ktoś w końcu poświecił czas, aby opisać to zagadnienie.

 4. ogrzewanie ekologicznym węglem pisze:

  Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej
  zaglądać na stronę.

 5. Apolonia pisze:

  Muszę stwierdzić, ze to bardzo profesjonalny post. Oby wiecej takich stron !

 6. Hosting pisze:

  Dowiedz sie, czym jest wegetarianizm, jak mozesz na nim skorzystac i dlaczego tyle osob decyduje sie na wegetarianizm?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 3 =