Wpływ ziół Borututu na wątrobę

Nie ma co ukrywać, że odżywiamy się nieprawidłowo, z kolei poprzez niewłaściwą dietę, przybywa nam zbędnych kilogramów, co z kolei nadmiernie obciąża wątrobę. Warto więc stosować zioła Borututu, które w znaczącym stopniu odciążą Naszą wątrobę.

Wątroba

Jest największym gruczołem układu pokarmowego. To w niej zachodzą najważniejsze elementy metabolizmu, które polegają na rozkładzie dostarczanego pokarmu na substancje wartościowe i niezbędne (przekazywane są do krwioobiegu) oraz substancje zbędne, które są wydalane. Największym problemem dla wątroby są substancje toksyczne jak konserwanty, barwniki, ulepszacze, emulgatory, alkohol, narkotyki, ale także antybiotyki, sterydy. Z nimi wszystkimi musi zmierzyć się wątroba i przekształcić je w związki prostsze, zdolne do wydalenia. To niestety prowadzi do jej nadwyrężania i uszkodzenia.

borututu

Fot. Borututu zioła sklep.kenayag.com.pl

Borututu – drzewo ratujące wątrobę

Wątroba ma bardzo silne właściwości regeneracyjne, dlatego odpowiednio wsparta, szybko odzyskuje swoje naturalne właściwości. Doskonale nadają się do tego środki naturalne, które przejmują na sibie ciężar detoksykacji organizmu. Jednym z nich jest korzeń Borututu. Borututu to drzewo rosnące w głebi Czarnego Lądu. Przez tubylców wykorzystywane było do zwalczania malarii oraz niwelowania skutków działania środków halucynogennych używanych podczas obrzędów rytualnych.

Badania nad właściwościami korzenia Borututu wykazały przede wszystkim jego właściwości detoksykacyjne i działanie na wątrobę. Ze względu na te właściwości napar z korzenia Borututu wskazany jest przy leczeniu wszelkich stanów zapalnych wątroby, woreczka żółciowego, trzustki i śledziony. Poprzez pobudzenie wydzielania soków trawiennych przyśpiesza przemianę materii i ułatwia wydalanie toksyn. Dlatego napar z korzenia tego niezwykłego drzewa stosowany jest nie tylko we wszystkich stanach zapalnych wątroby, ale także chemioterapii, długotrwałym leczeniu farmakologicznym.

Borututu dzięki zawartości naturalnych przeciwutleniaczy odgrywa także ważną rolę w leczeniu schorzeń skórnych jak opryszczka, łuszczyca, trądzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 3 =