Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka?

Bardzo dobrym sposobem na przekazanie naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych dla zdrowia witamin, jest picie soków owocowych i warzywnych.

orange juiceSwoją przygodę, ze sporządzaniem własnoręcznej roboty soków ze świeżych warzyw i owoców, powinniśmy zacząć od kupienia takich urządzeń jak wyciskarki wolnoobrotowe lub sokowirówki. Wyciskarka wolnoobrotowa działa poprzez wyciskanie soku na zimno, napój tak uzyskany cechuje bardzo wysoka jakość. Jeśli zależy nam na bardzo wytrzymałym sprzęcie kuchennym, który w wolnym tempie, bez całkowitego rozdrabniania owoców czy warzyw, uzyska dla nas wyśmienity sok, powinniśmy pomyśleć właśnie nad tym urządzeniem.

Minusem wyciskarki wolnoobrotowej jest to, że jej cena jest o wiele wyższa niż w przypadku zwykłej sokowirówki. Jednak dla tak dobrej jakości i świetnej konsystencji otrzymanego soku, warto zapłacić tę wyższą cenę. Taki produkt jak wyciskarka wolnoobrotowa nadaje się do wyciskania soków z takich produktów jak warzywa liściaste, kiełki czy trawy. Tak zrobiony sok, możemy przetrzymywać nawet przez 72 godziny od czasu przygotowania soki. Dzięki mniejszemu tempu wyciskania generuje się także o wiele mniejszą temperaturę, co sprawia, że składniki odżywcze, a także enzymy zostają w nienaruszonym stanie. Sokowirówki natomiast działają poprzez ścieraniu dodanych do nich produktów na bardzo wysokich obrotach sięgających do 12 tys. obr na minutę. Przez takie działanie tego urządzenia w owocach i warzywach niszczone są fitochemikalia, a także enzymy. Oprócz tego, włókna owoców oraz warzyw ulegają rozerwaniu.

A my dostajemy sok, w którym jest bardzo mało wartościowych składników, do tego jest on rozwarstwiony. Sokowirówka sprawdza się szczególnie przy twardych owocach i warzywach, jednak nie do zieleniny. Standardowe sokowirówki, są już mocno przestarzałe jak na nasze czasy i nie powinno się z nich korzystać. Jeśli chcemy przygotować zdrowy i wartościowy sok, w tym pomogą nam tylko i wyłącznie wyciskarki wolnoobrotowe. Znajdziemy je w wielu sklepach z artykułami AGD. Na rynku jest wiele dostępnych wyciskarek, warto sprawdzić przed zakupem wszystkie ich funkcje i parametry, aby wybrać tą, która będzie dla nas najlepsza i sprosta naszym wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =