Zero Waste – Odwiedź sklep ekologiczny online!

pudelkoEkologia i życie w zgodzie z naturą to idee, które od kilku lat zyskują coraz więcej sympatyków.

Problem zanieczyszczenia środowiska, nadprodukcji plastiku i marnowania żywności dotyka ludzkości w coraz większym stopniu, dlatego nie dziwi fakt, że powstają nurty, które mają poprawić życie zarówno planety, jak i nas samych. Czym jest „zero waste”? To styl życia, w którym świadomie podejmujemy decyzję, aby generować mniej odpadów i wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko.

Na początku naszej drogi do lepszego życia musimy zrezygnować z kilku zgubnych dla środowiska nawyków. Internetowy sklep ekologiczny JestemEko jest miejscem, który może nas w tym temacie zainspirować.

Kluczowe jest to, aby kupować produkty wykonane z naturalnych materiałów, wytrzymałe i wielorazowego użytku. Jeśli zdarza nam się pędzić na złamanie karku do pracy i kupować pakowane w plastik przekąski czy kanapki, to zdajemy sobie sprawę, że nie jest to zdrowe ani dla nas, ani natury. Zamiast kupować (często bardzo drogie) produkty gotowe, można pyszny lunch czy przekąski przygotować w domu – np. wieczorem przed pracą lub w jeden dzień przygotować więcej zestawów, które codziennie rano można wyjąć z lodówki i ruszać w drogę. Przydatne do tego celu są pudełka śniadaniowe lub lunch boxy.

Szczelne, trwałe i estetyczne – mogą nie tylko pełnić funkcję praktyczną, ale też cieszyć oko! Do pakowania np. kanapek bez sosu czy bardziej suchych przekąsek świetnie sprawdzają się woskowijki. Można ich używać również do przechowywania produktów w lodówce chroniąc przed wysychaniem, jako alternatywa dla folii aluminiowej i plastiku. Kupowanie codziennie nowej plastikowej butelki wody też nie jest dobrym pomysłem. Woda z kranu (przefiltrowana lub nie – zależnie od preferencji) jest pyszna, tak samo jak domowe soki, smoothie lub kompoty. Aby bezpiecznie je ze sobą zabrać, polecane są butelki termiczne. Zachowują temperaturę zarówno ciepłych jak i zimnych napoi, dzięki uszczelkom są szczelne i możemy być spokojni o zawartość torby czy plecaka. Pociecha również może korzystać z dobrodziejstw domowych soków – butelka termiczna dla dzieci może być świetnym pomysłem na prezent i sposobem na zapoznanie malucha z ekologią i koniecznością dbania o środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 11 =