Życie jest od tego, by je smakować!

smakKuchnia kojarzy mi się z podróżami, a podróże ze smakami. Nigdy nie ukrywałam, że gdyby nie podróże, te dalsze i te bliższe to nie zostałabym wegetarianką i pewnie nigdy nie powstałaby ta strona.
W zimowe długie wieczory uwielbiam oglądać zdjęcia z podróży. Jest wśród nich mnóstwo związanych z jedzeniem. Np. kuchnia na platformie w samym środku restauracji w Chinach, widowiskowe czary kucharzy za pomocą woka i wysokiego ognia.

Pojawiająca się też często na łamach tej strony kuchnia śródziemnomorska to również wpływ moich podróży, szczególnie po Grecji. Dlatego,jeśli podczas swoich wakacji w Grecji nie dysponujesz dużym budżetem, to warto większą sumę przeznaczyć właśnie na tawerny, a zaoszczędzić na czymś innym. Greckie potrawy są fenomenalne i trudno porównać je do jakiejkolwiek innej kuchni.
Niestety żadna (przynajmniej te w których byłam) grecka tawerna działająca w Polsce, nie przystaje do tych, które dane mi było odwiedzić w Helladzie. Żadna fototapeta nie zastąpi widoku i zapachu morza, a mrożone ośmiorniczki nigdy nie będą smakować, jak te właśnie co wyłowione z morza Egejskiego.

Pamiętajcie: jeśli nie zobaczycie wszystkich zaplanowanych starożytnych budowli i muzeów, których i tak po kilku dniach chodzenia, nikt już od siebie nie odróżnia, to resztę nadrobicie przeglądając zdjęcia w internecie. Natomiast smaków lokalnej kuchni i atmosfery greckiej tawerny nie poznacie nigdzie indziej, bo Wasze wspomnienia mają smak i zapach!

Różnym ważnym momentom naszego życia często towarzyszy jedzenie. Z podróży najchętniej przywozimy nowe smaki, by podzielić się nimi z przyjaciółmi. Dla wielu ludzi smakowanie życia rozpoczyna się od kulinarnych podróży i eksperymentów. Kuchnia lub restauracja to miejsca a którymi wiążą się emocje.

Jeśli to również Was inspiruje to zainteresuje Was również akcja „Życie ma smak” skupiająca się wokół jedzenia i emocji. Celem akcji jest zapisywanie wspomnień w postaci kulinarnych przepisów.

Akcja nie jest związane tylko z gotowaniem. Ona skupia społeczność pasjonatów, chcących się dzielić swoimi najlepszymi daniami, otwartych na nowe doznania, chcących żyć pełną piersią.

Akcja zakłada wiele konkursów i aktywności pozwalających uczyć się nowych rzeczy oraz miło spędzać czas. Zobacz www.zyciemasmak.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + szesnaście =