„Dlatego nie jemy zwierząt” – Ruby Roth

dlaczego nie jemyKsiążeczka „To dlatego nie jemy zwierząt” jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników, nie jest jednak bajką tylko pozycją edukacyjną. Książka przeznaczona jest dla dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat. Ruby Roth omawia bardzo poważne kwestie związane z traktowaniem zwierząt przeznaczonych do konsumpcji. Zostały poruszone również kwestie ekologiczne, wskazujące na silny związek między farmami hodowlanymi a zanieczyszczeniem środowiska.

Mimo że nie każdy, kto przeczyta tę książkę, zostanie wegetarianinem, to jednak na pewno podnosi ona świadomość na temat tego, skąd bierze się nasza żywność i jak wybór naszego pożywienia wpływa na życie innych istot, a także na środowisko.

Autorka stara się nawiązać empatyczną więź między czytelnikiem a zwierzętami (głównie hodowlanymi) bez używania okrutnych i brutalnych słów. Książka jest w całości ilustrowana.
Barwna obsada złożona ze świnek, indyków, krów i wielu innych zwierząt przybliży młodym czytelnikom wegetarianizm. Treść nawiązująca do cierpienia zwierząt hodowlanych, okraszona niezwykłymi ilustracjami, czyni tę książkę wyjątkową. Nie ulega wątpliwości, że ta pozycja będzie wzbudzać kontrowersje.

Comments are closed.