Wyspy Kanaryjskie dla ekologów – dlaczego warto postawić na Fuerteventurę?

Hiszpania i jej wyspy to wymarzony kierunek dla miłośników przyrody. Nie brak tu miejsc, w których można wypoczywać na łonie natury oraz zakątków, które wciąż zadziwiają swym dzikim charakterem. Jednym z takich miejsc jest Fuerteventura – jedna z najpopularniejszych Wysp Kanaryjskich, na której nie brak przyrodniczych ciekawostek.

Fuerteventura – nie tylko dla wybranych

wyspy kanaryjskiePodróż na odległe Wyspy Kanaryjskie przestaje być w dzisiejszych czasach problemem. Dzięki tanim biletom lotniczym można się tu dostać szybko, bez ponoszenia zbyt wielkich kosztów. W organizacji takiej wyprawy pomagają też biura podróży, jak np. Rainbow – wystarczy wejść na R.pl/hiszpania/fuerteventura i na pewno znajdziemy ofertę odpowiednią dla siebie. Co każdy miłośnik przyrody powinien zobaczyć w ich trakcie?

Wyspiarskie skarby – czym przyciąga Fuerteventura?

Dla wielu turystów ta wyspa to przede wszystkim piękne wybrzeże Atlantyku oraz malownicze plaże, jednak warto zapoznać się z czekającymi na miejscu przyrodniczymi ciekawostkami. Jedną z tych najważniejszych są wydmy będące główną atrakcją Parku Natury Dunas de Corralejo. Kolejny park, który każdy turysta-ekolog powinien zwiedzić w czasie pobytu na tej wsypie, znajduje się na terenie Półwyspu Jandia. I tu czeka wspaniała plaża, choć głównym walorem tego miejsca jest surowy krajobraz oceanicznego wybrzeża. Miejsce to przyciąga i miłośników pięknych krajobrazów, i tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Półwysep znany jest doskonale amatorom nurkowania, choć coraz częściej zaglądają na jego teren i ci, którzy poznają Fuerteventurę z rowerowego siodełka. Wysepka Lobos to kolejne miejsce, które przyciąga miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Utworzony tu park natury może się pochwalić naturalnymi basenami, wypełnionymi przez krystalicznie czystą wodę. Po tej bezludnej wyspie można też do woli spacerować, a to dzięki dość gęstej sieci ścieżek turystycznych ułatwiających poznawanie największych ciekawostek tej wysepki. Dla tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń, ciekawym miejscem mogą się okazać jaskinie w Ajuy. I one są wspaniałym pomnikiem przyrody, a wraz ze słynną Czarną Zatoką są wyjątkową atrakcją dla każdego turysty. Zainteresowanych geologią gości może też oczarować wulkaniczna jaskinia Llano. Tu najlepiej można się przekonać o geologicznym bogactwie Fuerteventury – najstarszej ze wszystkich Wysp Kanaryjskich.

Fuerteventura jest najlepszym dowodem na to, że nawet w regionach bardzo chętnie odwiedzanych przez turystów wciąż czeka na nas wiele przyrodniczych skarbów. Warto im poświęcić swój czas i energię, warto poszerzać wiedzę na ich temat. Świat natury zadziwia przecież swym bogactwem, a odkrywanie jego potęgi każdemu ekologowi dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Uwagi: firma geologiczna Geosfera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =