Ekologiczne produkty z ula

produkty z ulaOstatnie lata to czas szybkiego rozwoju sztucznych dodatków do żywności i kosmetyków. Z drugiej jednak strony pojawia się coraz więcej osób, którym zależy na własnym zdrowiu i poszukują naturalnych produktów żywnościowych oraz kosmetyków.

Produkty z ula

Mówiąc o produktach pochodzących z ula, najczęściej mamy na myśli miód. Czasami lista ta poszerzona jest o wosk czy propolis, a przecież to tylko początek cudownych wyrobów pochodzących od pszczół. Poza wspomnianymi wyżej z ula pochodzi także mleczko pszczele, pyłek pszczeli i pierzga. Wszystkie te produkty są ekologiczne, zdrowe i powinny jak najczęściej gościć w naszych domach.

Miód

Miód jest najpopularniejszym produktem pszczelim. Świetnie sprawdza się jako dodatek do chleba, słodzik do napojów czy dodatek do deserów i różnych potraw. Jest szczególnie ceniony w dietach odchudzających, ponieważ oprócz słodkiego smaku posiada także wiele substancji mających pozytywny wpływ na zdrowie. W zależności od gatunku miód może wspomagać pracę serca, udrażniać naczynia krwionośne, działać przeciwbakteryjnie i uodparniająco. Można go również stosować jako dodatek do naturalnych kosmetyków takich jak np. maseczki. Świetnie sprawdza się także jako balsam do ust – nie tylko je chroni, ale również doskonale smakuje.

Mleczko pszczele

Kolejnym, wartym zainteresowania produktem pochodzącym z ula jest mleczko pszczele. Można je kupić w czystej postaci, jako jeden ze składników w kosmetykach lub w formie suplementów diety w postaci np. kapsułek. Mleczko pszczele zawiera bardzo dużo składników odżywczych, witamin oraz mikroelementów, dzięki czemu ma szerokie spektrum działania. Wykorzystywane jest w medycynie naturalnej jako produkt wspomagający płodność, ale także lek na bezsenność. Chętnie dodawane jest też do kosmetyków, gdyż zwiera dużą ilość substancji, które działają nawilżająco i odżywczo na skórę. Mleczko pszczele można śmiało wykorzystać jako składnik maseczki czy domowego kremu. Więcej na temat mleczka pszczelego można dowiedzieć się odwiedzając stronę http://www.mleczko-pszczele.pl/.

Wosk

Dziś naturalny wosk pszczeli stracił już na znaczeniu. Niegdyś wszystkie świece wykonywane były właśnie z tego materiału. Obecnie świece woskowe zostały zastąpione tymi wykonanymi ze stearyny. Jednakże wosk pszczeli znalazł inne zastosowania i pojawia się często w kosmetyce jako składnik różnego rodzaju preparatów. Najszybciej można go znaleźć w woskach przeznaczonych do depilacji ciała.

Powyżej opisane zostały tylko trzy produkty pochodzące z ula. Warto jednak zapoznać się również z właściwościami wszystkich innych substancji. Ich produkcja jest ekologiczna, zaś działanie na zdrowie i urodę sprawdzone przez kobiety żyjące na całym świecie w okresie ostatnich kilku tysiącleci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − sześć =