Kilka słów na temat kursów baristycznych

kawaPrzyjemność z picia kawy jest nie do opisania. To nie tylko napój, który daje nam zastrzyk energii, podnosząc ciśnienie krwi. To symbol współczesnego człowieka, element pewnego stylu życia, wymówka, dzięki której w ciągu zabieganego dnia można znaleźć dosłownie chwilę dla siebie. Miłośników kawy nie brakuje. Starają się oni pijać tę najlepszą, dlatego modne kawiarnie, które stawiają na jakość, zawsze są pełne ludzi. Kurs baristyczny, podczas którego można nauczyć się, jak parzyć kawę w sposób tradycyjny oraz z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, to bardzo dobry pomysł dla osób chcących pracować w szeroko rozumianej gastronomii.

Kurs baristy

O zawodzie baristy jest głośno od kilku lat. To specjalista, który zawodowo zajmuje się parzeniem kawy. Czasami baristą pozostaje się tylko na chwilę, podejmując na przykład pracę w czasie studiów. To może być jednak ścieżka zawodowa na dłużej, ponieważ celebrowanie kawy stało się ważnym elementem naszej kultury. Potrzebni są ludzie, którzy potrafią pięknie przygotować i serwować. Tego wszystkiego można nauczyć się podczas kursu. To również okazja do pogłębienia tajemnicy ziaren, nauczenie się rozpoznawania ich kwasowości, stopnia palenia. Stąd też podczas kursu baristy przedstawiana jest nie tylko wiedza techniczna.

Dla kogo kurs baristyczny?

Wiosna to dobry moment, aby pomyśleć o kursie dla baristy. Dlaczego? Bo jego ukończenie może stać się świetnym punktem, by rozpocząć zupełnie nową drogę zawodową. Kursy dla baristów dedykowane są dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej na temat parzenia kawy. W praktyce rozpoczynają je osoby, które pragną pracować w kawiarniach, a także ludzie planujący otworzyć własne biznesy. Nie da się ukryć, że na początku swojej drogi z kawiarnią bardzo często samodzielnie przygotowuje się kawę dla klientów. Podczas kursu można nauczyć się wspaniałej sztuki cafe art, a zatem ozdabiania kawy z mlekiem. Klienci kawiarni oczekuję tego, aby ich kawowy napój prezentował się pięknie. Podczas zajęć poruszany jest również temat używania nowych urządzeń i metod parzenia kawy, takich jak na przykład chemex albo drip. Barista, który opanował umiejętność zaparzenia kawy w ten sposób, z pewnością może liczyć na zatrudnienie. Te alternatywne metody parzenia kawy są bardzo popularne wśród osób które poszukują nowinek kulinarnych. W modnych kawiarnie we wszystkich miastach świata parzy się kawę właśnie tak, a osoby znające się na temacie mogą liczyć na zatrudnienie.

Szkolenia i eventy dla baristów

W zawodzie baristy można pracować nie tylko w kawiarni lub restauracji. Najlepsi w tej branży mogą rozwinąć się w obszarze szkoleń i eventów. Wiele dużych firm organizuje dla swoich pracowników różnego rodzaju warsztaty rozwojowe, podczas których mogą oni uczyć się nowych umiejętności. To właśnie podczas takich wydarzeń można pracować jako barista, ucząc ludzi i dzieląc się swoimi technikami. Udział w kursie otwiera wiele drzwi, poszerza horyzonty i daje szansę na to, by w zawodzie baristy prężnie się rozwijać.

coffee-support.com

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =