Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Zanieczyszczenia powietrza i wody to coraz poważniejszy problem, z którym przychodzi nam się mierzyć. Odpady, które produkujemy często są utylizowane w niewłaściwy sposób. Nie szukając ekologicznych rozwiązań, które często są tańsze i pomagają chronić środowisko przed zatruciem.

oczyszczalniaJednym z takich rozwiązań są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Tego typu możliwość, która pojawiła się jako alternatywa dla szamba, sprawia, że do środowiska nie przedostają się żadne szkodliwe substancje. Proces oczyszczania odpadów odbywa się tylko i wyłącznie w urządzeniu. Dzięki temu, mamy pewność, że żadne odpadki nie przedostaną się na zewnątrz i nie będą miały wpływu na otoczenie w którym znajduje się nasz dom. Wszystko to dzięki naturalnym bakteriom, które rozkładają zanieczyszczenia na proste związki mineralne.

przydomowa oczyszczalnia ściekówStosując przydomową oczyszczalnię ścieków, pozbywasz się też dodatkowych kosztów, które wiążą się z wywożeniem szamba. Ścieków z przydomowej oczyszczalni nie trzeba wywozić – pozbywając się oczyszczonych ścieków do wód powierzchniowych, czy gruntu, możemy mieć pewność, że wypuszczamy czystą wodę, bez zanieczyszczeń, a tym samym eliminujemy koszty, które ponosimy posiadając szambo.

Praca przydomowej oczyszczalni ścieków jest bezzapachowa i nie emituje żadnych dźwięków, a koszta z nią związane zwracają się w przeciągu roku do dwóch lat – ekologia to też oszczędzanie!

Należy pamiętać o tym, że przydomowa oczyszczalnia ścieków będzie działać dobrze, jeżeli nie będziemy używać silnie antybakteryjnych lub żrących środków czystości, które mogą dostać się do pojemnika i uszkodzić jego powłokę.

Koszt przydomowej oczyszczalni ścieków dla domu jednorodzinnego zamieszkałego prze 4 osoby to od 3,5 tys. zł w górę. Do tego należy doliczyć kilkaset złotych na zakup żwiru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 14 =