Sposoby na jedzenie odżywki białkowej

pexelsBiałko to podstawowy budulec ciała człowieka. Jest to obowiązkowy element diety, jednak u osób trenujących na siłowni z założonymi określonymi celami, zapotrzebowanie na białko jest znacznie wyższe. Odżywki białkowe wzmacniają mięśnie, zwiększają efektywność wykonywanych ćwiczeń i przede wszystkim wpływają na przyrost masy mięśniowej. Odżywki białkowe również hamują rozkład białek mięśniowych, przyspieszają przemianę materii, ale także pozwalają w określonych przypadkach na łatwiejsze zrzucenie wagi.

W jaki sposób dodać odżywkę białkową do diety?

Podejście do odżywek białkowych, jako rozrobionego proszku przyjmowanego przed lub po treningu jest nie najlepsze. Coraz więcej trenerów personalnych zaleca użycie odżywki białkowej do przygotowania standardowych potraw – ciasteczek, naleśników, deserów wysokobiałkowych, batonów proteinowych, ciast lub napojów typu shake. Ważne, by dania te były dietetyczne, nie zawierały cukru i mąki. Wtedy ich skuteczność w połączeniu z odżywką białkową będzie wyższa. Takie podejście znacznie ułatwia wprowadzanie odżywek białkowych do diety.

Zacznij poranek od owsianki z białkiem

Świetnym pomysłem na śniadanie jest wykorzystanie odżywki białkowej do przygotowania owsianki. Jest to bardzo prosty, a zarazem smaczny przepis na śniadanie, pokazujący, że dieta nie musi być nudna i bez smaku. Wystarczy w rondelku przygotować płatki owsiane i zalać je mlekiem – wszystko gotować około 5 minut. Drugą połowę mleka łączymy z budyniem i odżywką białkową, mieszamy i dodajemy do płatków owsianych. Gotujemy do zgęstnienia masy. Owsiankę można podawać również z ulubionymi owocami lub bakaliami. Smacznego!

Naleśniki lub omlety

Obiadowym lub przekąskowym pomysłem na stosowanie odżywki białkowej są omlety, lub naleśniki. Omlet z odżywką białkową to świetny pomysł na bazie jajek i jogurtu naturalnego. Takie danie przyniesie organizmowi mnóstwo potrzebnych składników. Dla urozmaicenia diety omlety można zamienić także na naleśniki z odżywką białkową. Warto jednak pamiętać o wykorzystaniu odpowiedniej mąki (najlepiej orkiszowej).

Klasyczny shake z Twoimi ulubionymi dodatkami

Dla osób przyjmujących odżywki w biegu „na szybko” świetnym pomysłem będzie wcześniej przygotowany klasyczny shake z ulubionymi dodatkami. Może to być shake owocowy, czekoladowy czy na bazie jogurtu naturalnego. Ze smakami i dodatkami można śmiało eksperymentować do woli. Nie zapomnij tylko o dodaniu do shake’a odżywki białkowej, a ze smakiem wpleciesz suplementację do codziennej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 16 =