Zdrowe pudełka w trosce o dobre samopoczucie

japanZdrowy styl życia, a co za tym idzie odżywania to już nie tylko moda, a coraz popularniejszy standard, do którego dążą osoby w każdej grupie wiekowej. Dodatkowo różni ludzie mają różne wymagania dietetyczne, będące następstwem ich wyboru lub alergii i nietolerancji pokarmowych.

W dodatku często szybki tryb życia i ograniczony czas, który można poświęcić na zakupy i przygotowywanie posiłków powodują, że mimo szczerych chęci należy szukać innego rozwiązania niż domowe jedzenie. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą firmy cateringowe.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta do domu to żywieniowy hit ostatnich miesięcy. Dieta pudełkowa to dieta dostarczana w pudełkach i nie oznacza konkretnego jadłospisu. W zależności od osobistych potrzeb dieta może pomóc w oczyszczeniu organizmu, wspomaganiu wysiłku fizycznego i treningu siłowego lub być dietą odchudzającą. Oczywiście to jedyne możliwości, gdyż osoby, szukające zdrowych posiłków, które pomogą w utrzymaniu prawidłowej masy ciała także mają w czym wybierać. Firmy oferują zazwyczaj wiele różnych wariantów, różniących się między sobą całodzienną kalorycznością i obecnością alergenów np. laktozy, glutenu czy jajek. Firmy cateringowe opierają dostarczane posiłki na wartościowych produktach i piramidzie zdrowego żywienia, ponadto umożliwiają wybór opcji spośród takich jak dieta:

  • wegetariańska
  • wegańska
  • bez ryb
  • oczyszczająca
  • paleo
  • o niskim indeksie glikemicznym
  • bezglutenowa
  • bez laktozy

Podstawowa dieta zwykle nosi nazwę optymalnej lub standardowej.

Dieta z dowozem – wady i zalety

Zdecydowaną zaletą cateringu do domu jest możliwość zaplanowania sobie 4-5 posiłków dziennie w dogodnym terminie, czy to na cały tydzień, czy z wyłączeniem weekendu. Dodatkowo samodzielnie ustalamy czas, w którym pod wskazany adres zostaną dostarczone posiłki.

Choć popularność tego rozwiązania ciągle rośnie, to wciąż większa dostępność tej usługi i jej zróżnicowanie jest w większych miastach.

Wadą natomiast może okazać się cena w przeliczeniu na jedną osobę. Koszt jednego zestawu zależny jest od wariantu diety i jej dziennej kaloryczności. Przeciętny całodzienny zestaw 5 posiłków to koszt od ok. 50-60 zł do nawet 70 zł. Jednak decydując się na usługę trwającą dłużej, możemy liczyć na różne rabaty lub niższą cenę dzienną, zależnie od tego, jaką firmę wybierzemy.

Zainteresowany? Sprawdź ofertę DietBox i zobacz jaka oferta Ci odpowiada.

Comments are closed.