Czy powinno się jeść lody zimą?

lody zimąJedzenie lodów zimą z pewnością wzbudza sporo kontrowersji. Okazuje się, że warto jeść lody w tym okresie, gdyż jest to korzystne dla naszego gardła. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego lody zimą są dobrym rozwiązaniem. Czy powinno się jeść zimne desery tego typu w chłodne dni? O czym warto wiedzieć?

Smaczne lody

Co ciekawe, lody są uznawane za wartościowy przysmak, który króluje pośród słodyczy. Jest uwielbiany przez dzieci i dorosłych, przy czym można liczyć na witaminy z grupy B. Gdy dopada nas chandra, chętnie sięgamy po pyszne słodkości. Z pewnością każdy z nas chociaż raz słyszał o tym, że lody mogą być lekarstwem na przeziębienia i anginę. Faktycznie przyspieszają gojenie ran w jamie ustnej, zmniejszają obrzęk i koją ból gardła. Nic więc dziwnego, że są polecane osobom po ekstrakcji zęba lub operacji usunięcia migdałków. Spożywanie lodów zimą jest bezpieczniejsze, gdyż różnica temperatur pomiędzy przysmakiem a powietrzem jest niższa.

Lody zimą

Jak już wiemy, lody można jeść także zimą. Mogą one posłużyć zdrowiu wtedy, gdy wybieramy naturalne składniki. Zapomnijmy o słodyczach pełnych barwników, konserwantów i innych sztucznych związków. Trzeba sprawdzać skład na opakowaniu i uważać na nienaturalne kolory lodów. Spożywanie lodów zimą sprawia, że nasze gardło nie odczuje tzw. szoku temperaturowego. Latem z kolei różnica temperatur jest większa, co wpływa na większe ryzyko przeziębienia. Oczywiście lody spożywane z umiarem są doskonałym wyborem przez cały rok.

Jakie lody wybrać?

Gdy chcemy sięgnąć po pyszne lody z pewnością zastanawiamy się, jakie produkty wybrać. Na uznanie zasługuje marka Bracia Koral-Lody Jak Dawniej (zobacz https://www.braciakoral.pl/). Receptury był zapisywane tutaj od dziesiątek lat, dzięki czemu powstały wyjątkowe smaki lodów. Sekret doskonałych deserów kryje się w dokładnie dobranych składnikach, które pochodzą od zaufanych dostawców. Jak sama nazwa wskazuje, te pyszne lody smakują jak dawniej, przywołując wiele pozytywnych emocji. Możemy po nie sięgać bez względu na porę roku, ciesząc się cudownym smakiem. Lody posłużą nam jako przekąska popołudniowa w zaciszu domowym, na przyjęciach, czy też ważnych uroczystościach.

Pochłanianie lodów zimą jest bez wątpienia bardzo dobrym rozwiązaniem. Nawet lekarze wskazują, że wybór lodów zimą jest dobry dla naszego gardła. W tym czasie zazwyczaj w pomieszczeniach panuje niższa temperatura, dlatego zmniejsza się ryzyko infekcji gardła. Poszukując pysznych lodów dla całej rodziny, warto mieć na uwadze markę Bracia Koral-Lody jak Dawniej.

Comments are closed.