Dietetyczny poradnik

kanapkiDieta to coś, co przynajmniej raz w życiu każda kobieta wypróbowała. Chęć bycia szczupłą, możliwość kupowania eleganckich ubrań w rozmiarach S to marzenie wielu kobiet, dlatego tak często sięgają po diety cud, próbując się odchudzać, wykonują intensywne ćwiczenia. Oczywiście nie tędy droga. Po pierwsze zdrowe i pełnowartościowe pożywienie każdego dnia to podstawa, aby nasz organizm mógł normalnie funkcjonować. Podstawową zasadą jest umiar oraz unikanie produktów tuczących i zbyt kalorycznych. Powinniśmy także brać pod uwagę tryb życia. Paniom ciężko pracującym w domu, które mają dużo obowiązków oraz pracy przy dzieciach na pewno przyda się bardziej kaloryczne pożywienie. Natomiast praca siedząca i stres wymagają innej planu dietycznego.

Nie należy spożywać obfitych posiłków przed snem, ponieważ zmusza to organizm do długiej pracy, nie pozwalając mu na swobodny odpoczynek i sen. Na kolację zaleca się spożywać produkty bogate w aminokwasy podnoszące poziom seratoniny, dzięki której łatwiej się odprężamy i lepiej śpimy. Należą do nich mleko, chude mięso drobiowe nie panierowane, brokuły, kalafior, miód, ryż, kasza gryczana i makaron. Jednak należy pamiętać, że posiłek składający się z tych produktów nie może być zjedzony później niż 3 godziny przed snem.

Wszyscy wiemy, że nadmiar węglowodanów nie służy zgrabnej sylwetce, nie wpływa także korzystnie na wzrok. Jedzenie ich w dużych ilościach może przyczyniać się do powstawania chorób oczu. Ma na to wpływ zbyt wysoki poziom glukozy we krwi. Jednak nie należy wystrzegać się ich całkowicie, ponieważ nie jest to korzystne dla zdrowie i taka dieta może doprowadzić do efektu jo jo. Najbardziej odpowiednia jest dieta bogata w błonnik, który oczyszcza organizm z metali ciężkich i wszelkich toksyn.

Comments are closed.