Płatki drożdżowe – co musisz wiedzieć?

płatki drożdżowePłatki drożdżowe to niezastąpiona pomoc każdej pani domu. Dzięki nim zagęścisz domowe sosy i zupy. Możesz wykorzystać je także do panierowania kotletów. W diecie wegetariańskiej zmiksowane z orzechami będą świetnym zamiennikiem parmezanu. Poznaj ich właściwości i dowiedz się jak je spożywać.

  1. Czym są płatki drożdżowe?
  2. Czy są zdrowe?
  3. Gdzie można je kupić?

Czym są płatki drożdżowe?

To nic innego jak dezaktywowane drożdże w połączeniu z glukozą. W procesie produkcji poddawane są wysokiej temperaturze, płukaniu i suszeniu. Przybierają formę drobnych płatków owsianych lub bułki tartej. W smaku odznaczają się lekko słodkawą i orzechową nutą. Wykorzystywane są zazwyczaj do zagęszczania domowych zup i sosów oraz jako panierka do kotletów. Dostępne są zazwyczaj w opakowaniach o wadze 250 lub 500 g. Cenione są za swoje bogate wartości odżywcze.

Czy są zdrowe?

Płatki drożdżowe wykazują szereg dobroczynnych właściwości. Zawierają spore ilości białka oraz błonnika pokarmowego. Ze względu na to, że są cennym źródłem pełnowartościowych protein, zaleca się ich spożywanie zwłaszcza osobom na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Spożywanie płatków drożdżowym może również wpłynąć korzystnie na nasz układ trawienny, ponieważ wzbogaca mikroflorę jelitową w prozdrowotne szczepy bakterii. Płatki drożdżowe mogą również przyczynić się do zachowania silnego układu nerwowego. Wszystko za sprawą kompleksu witamin z grupy B. Natomiast zawarta w płatkach witamina D może wpłynąć pozytywnie na nasz układ odpornościowy. Płatków drożdżowych powinny jednak unikać osoby uczulone na drożdże.

Gdzie można je kupić?

Produkt ten jest do kupienia niemal w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Dobrej jakości płatki drożdżowe w korzystnej cenie znajdziesz na stronie CosDlaZdrowia.pl Najmniejsze opakowanie to wydatek rzędu 15-20 zł. Są jednak na tyle uniwersalne, że dobrze od razu zaopatrzyć się w większą ich ilość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =