Zdrowy styl życia jest w modzie!

styl życiaCzasy, w których asortyment sklepów był ograniczony, gotowano tylko, aby zaspokoić głód dawno przeminęły. Dzisiaj zapanowała moda na zdrowe żywienie, za którą chcą podążać zarówno producenci żywności jak i jej sprzedawcy i oczywiści my – coraz bardziej świadomi konsumenci.

Dzięki obecnym trendom, które dotyczą wszelkiej tematyki kulinarnej, począwszy od produkowania ekologicznej żywności, skończywszy na gotowaniu nietypowych potraw, zaczynamy przywiązywać większą wagę do tego, czym się żywimy. Rezygnujemy z przetworzonego jedzenia, a fast-foody ustępują miejsca wegetariańskim czy wegańskim knajpom, które z roku na rok chętniej odwiedzamy. Jesteśmy bardziej świadomi siebie i coraz odważniej eksperymentujemy z żywnością. W domu ochoczo sięgamy po nieznane dotąd produkty z grupy superfoods (żywności o korzystnym wpływie na zdrowie). Przejawem nowych trendów jest coraz powszechniej dostępna zdrowa żywność.

Ważna jakość!

koszProdukty o wysokiej jakości i dobrym składzie cieszą się wysokim zainteresowaniem wśród świadomych konsumentów. Sklepy oferujące zdrową żywność, lokalne targi czy szeroki asortyment produktów specjalnego przeznaczenia żywieniowego (bezlaktozowe, bezglutenowe, ubogobiałkowe czy niskofenyloalaninowych) ułatwiają komponowanie zbilansowanych posiłków. Dzięki ogromnym możliwościom i dużemu wyborowi nie kupujemy tanich produktów, których skład pełen jest sztucznych dodatków. Podczas zakupów stawiamy na wartość odżywczą i zdrowotną danego artykułu.

zdrowy styl życia sportRzeczą oczywistą, która idzie w parze z racjonalnym żywienie jest sport. Regularna aktywność fizyczna to również gwarancja zdrowia i lepszego samopoczucia. Polacy nareszcie pokochali sport! Gdzie się nie obejrzymy widzimy uprawiających jogging, chodzących z kijkami czy jeżdżących na rolkach ludzi, pragnących aktywnie spędzać wolny czas.. Tłoczono robi się na ścieżkach rowerowych, a swoje pięć minut przeżywają miejskie siłownie i kluby fitness. To bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ ruch zapobiega nadwadze czy otyłości. Zmniejsza także ryzyko zachorowania na choroby serca, osteoporozę na nowotwory. Powstawanie blogów znanych sportowców i programów telewizyjnych popularnych trenerów to przejaw tego, że chcemy dbać o siebie i swoje zdrowie. Robimy to dobrze, regularnie trenując i dbając o dietę.

smartphoneŚwiat idzie stale do przodu

Wraz ze zmieniającymi się trendami zmieniają się także narzędzia, które pozwalają nam za nimi nadążać. W dobie powszechnego dostępu do Internetu pomocne w utrzymaniu formy są mobilne aplikacje. Zarówno dietetyczne jak i treningowe cieszą się coraz większą popularnością. Pomoce w dbaniu o dietę są programy żywieniowe, oferujące zbilansowane plany (diet tradycyjnych, wegetariańskich czy bezglutenowych). Jednym z wyżej ocenianych programów jest DietMap. Aplikacja mobilna, której użytkownicy otrzymują indywidualną dietę online oraz narzędzia pozwalające swobodnie zarządzać dietą. Program umożliwia kontrolowanie wagi, generowani listy zakupów ora wszelkie modyfikacje planu żywieniowego (wymiana posiłku, dodawanie własnej potrawy lub przekąski). To nieoceniona pomoc w odchudzaniu i kontrowani swojego żywienia. Dla wielu niezbędne są także aplikacje treningowe, wpierające uprawianiu sportu. Oferują możliwość zliczania przebiegniętego dystansu, szacowanie liczby spalonych kalorii a także udostępniają przykładowe zestawy ćwiczeń. To idealne narzędzie dla wszystkich pragnących efektywniej ćwiczyć i kontrolować swój trening.

Sport, w połączeniu z racjonalną dietą pozwolą nam nadążać za obecnie panująca modą. Teraz nie ma już wymówki. Szeroki asortyment żywności o wysokiej jakości, powstające kluby fitness i ścieżki biegowe w parkach ot idealne środowisko dla ludzi aktywnych, nowoczesnych i pragnących pozytywnych zmian w swoim życiu ludzi. Dzięki kompleksowemu wsparciu jakie oferuje Internet i nieograniczony dostęp do mobilnych aplikacji, jeszcze lepiej zadbamy o swoje zdrowie. Powiedzmy stop życiu w pospiechu. Zacznijmy dbać ruch i dietę, duet gwarantujący zdrowie i lepsze samopoczucie.

One comment

  1. MarcysiaaP pisze:

    Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Znalazlam w internecie dobry plan na chudniecie, wpiszcie sobie w google – xxally radzi jak szybko schudnac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 12 =