Przygotuj pyszny deser!

ciastka z malinamiKażdemu z nas zdarza się mieć ochotę na coś słodkiego. Wtedy nie wiemy, co można by zjeść, by być tym w pełni usatysfakcjonowanym. Szczególnie, gdy nie jest się specem w słodkich smakołykach może być problem. Jeśli jednak zajrzymy do internetu i wyszukamy tam różne przepisy kulinarne w kategorii nas interesującej, z pewnością trafimy na wiele propozycji.

Wśród nich różnego rodzaju ciasta, zarówno te do pieczenia, jak i do zrobienia, bez użycia piekarnika. Jeśli wolimy tę pierwsza wersję, możemy odkryć serniki na wiele sposobów, z posypką czekoladową, kruszonką, malinami czy bitą śmietaną. Do tego różne drożdżówki z brzoskwiniami, śliwkami czy czereśniami.

Jeśli z kolei mamy ochotę na mniejsze słodkości, idealnie sprawdzają się muffiny w najróżniejszych odmianach. Nogą być one białe, czekoladowe lub truskawkowe. W środku możemy umieścić powidła, dżemy, białą czekoladę czy budyń. Możliwości jest nieskończenie wiele, a my musimy tylko ustalić, na co mamy ochotę i co będzie nam smakowało. Jeśli nie czujemy się na siłach, by cokolwiek piec, gdyż obawiamy się, że nam to nie wyjdzie, coś na słodko można zjeść bez tego.

Przykładem są tu różnego rodzaju ciasta na herbatnikach. I tak na blasze układamy obok siebie zakupione w sklepie herbatniki, to smarujemy masą kajmakową, na to układamy ubitą śmietanę z żelatyną, później znowu w grę wchodzą herbatniki i dwie wspomniane wcześniej warstwy. Całość pokrywamy posypką dowolnego smaku i możemy zajadać. Nie można zapomnieć tu także o tortach lodowych, które są doskonałym pomysłem na urodziny dziecka, ale i dorosłej osoby. Natomiast, gdy zależy nam na słodkich i szybkich w wykonaniu przekąskach, to na myśl przychodzą budynie, musy w różnych odmianach, galaretki z owocami czy truskawki z bitą śmietaną.

Comments are closed.